AK PARTİ POLATLI GENÇLİK KOLLARI 6. OLAĞAN KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti Polatlı Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresini Polatlı Güldeste Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Yapılan 6. Olağan Kongreye; İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız, İl Gençlik Kolları Yürütme ve Yönetimi, Polatlı İlçe teşkilat Başkanı Aysel Demir, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Erten, Önceki Dönem Polatlı Gençlik Kolları Başkanları Emrah Ünal ve Kürşat Erturun, Belediye Meclis Üyeleri, Haymana Ak Parti İlçe gençlik kolları başkanı Emre Avcı, Şereflikoçhisar Ak Parti İlçe gençlik kolları başkanı Erdem Kaçar ve Polatlı Ak Parti İlçe teşkilat yönetimi katıldı.
KONGRELER MİLLET İRADESİNİ BİRLEŞTİREN ALTIN HALKALARDAN BİRİDİR
Kongrede konuşma yapan AK Parti Polatlı Gençlik Kolları Başkanı Mahmud Said Aygün, “Bu kongre, bugün ülkenin dört bir yanında yapılan partimizin diğer kongreleri gibi millet iradesini birleştiren altın halkalardan biridir. Görev üstlenecek arkadaşlarımız sırtlarındaki yükün ağırlığını biliyorlar” ifadeleriyle,“ Kongreler; siyasi partilerin kendilerini tanımladığı etkinliklerdir. Siyasi partilerin öncelikle kendilerini gözden geçirdikleri, bir durum muhasebesi yaptıkları, kim olduklarını hatırladıkları ve yeni hedefler koydukları önemli süreçlerdir. O yüzden bugün AK Parti olarak kim olduğumuzu ve neyi temsil ettiğimizi hatırlayarak başlayalım. Görev üstlenecek arkadaşlarımız sırtlarındaki yükün ağırlığını biliyorlar. Onlar sadece bu ilçeden sorumlu değiller, birbirine kader bağıyla bağlı o altın halkalardan birisi oldukları bilinci ile çalışacaklar. Attıkları her adımın, söyleyecekleri her sözün, dokundukları her elin, çaldıkları her kapının bu ülkenin kalkınma gelişme davasına bir tuğla koymak olduğunu bilerek koşacaklar” dedi.
BİR BUÇUK AYDA 303 YENİ GENÇ KARDEŞİMİZİ PARTİMİZE KAZANDIRDIK
Daha çok çalışacaklarını Aygün, “ Biz bu görevlerimizin bilincinde olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gönül seferberliği çağrısına uyarak ilçemizde üye çalışmalarımızla beraber bir buçuk ayda 303 yeni genç kardeşimizi partimize kazandırdık. Yaptığımız hizmetleri daha iyi noktaya getirmek ve daha çok çalışacağımızın teminatını vererek burada il başkanımız Sayın Burak Yıldız başkanımız ve siz değerli teşkilat mensuplarının huzurunda kasım ayı içinde 300 genç kardeşimizi daha partimize kazandıracağımıza söz veriyoruz.” dedi.
SİYASİ ÇALIŞMALARIN GECESİ GÜNDÜZÜ, YAZI KIŞI, YAĞMURU KARI OLMAZ
Aygün konuşmasını şu sözlerle bitirdi, “ Sözlerimi bitirirken bu görevi devraldığım günden bugüne kadar desteklerini benden hiç bir zaman esirgemeyen kıymetli eşime, aileme, ilçe başkanıma, değerli yönetim kurulu arkadaşlarıma ve eski dönem ilçe gençlik kolları başkanlarıma teşekkürü borç bilirim. Siyaset insandan fedakârlık talep eder. Zamanını, emeğini, alın terini halkın için, ülken için harcaman gerekir. Siyasi çalışmaların gecesi gündüzü, yazı kışı, yağmuru karı olmaz. Yıllar boyunca AK Parti’nin çeşitli kademelerinde zorluklara aldırmaksızın koşturan, ter döken, ülkemiz, milletimiz için çaba gösteren siz değerli teşkilat mensuplarını saygı ile selamlıyorum. 6. Olağan kongremiz ilçemize Ankara’mıza ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Allah yolumuzu açık etsin.”
DEMİR: Gençler tarihimize sahip çıkarsanız bu ülkeyi hiç kimse yıkamaz!
AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir kongrede yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “ Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak Polatlı gerçekten Cumhurbaşkanımızın verdiği direktiflerle olağan üstü bir çalışma ile bütün seçimlerde Türkiye ortalamasının üzerinde oy alan bir teşkilatız. Başarı tek kişinin yapabileceği bir şey değil arkadaşlar başarı ekip işidir, ben değil biz diyerek biz bu başarıyı elde ettik gençlik kolları kadın kolları meclis üyeleri mahalle başkanları sandık başkanları hepsi kilim dokur gibi adete tek tek emek vererek aldığı bir başarıdır biz bu başarıyı sonuna kadar götürebilmek için yine aynı heyecan ile aynı ekip ruhuyla çalışmaya devam edeceğiz Ak parti tesadüfen kurulan bir parti değildir. Bizler AK Parti kurulana kadar her 10 yılda bir tepesine vurulan bir ülkeydik”
O ZİHNİYETİ İKTİDARA GETİRMEDİLER
“Menderesin idam edildiği zaman bu ülkede bir tane bardak bir tane cam dahi kırılmadı niye biliyor musunuz insanlar evlerinde sessiz sessiz ağladılar o kadar üzüldüler ki bir daha o zihniyeti iktidara getirmediler ve halk sandıkta onlara gereken cezayı verdi . 28 şubatı asla unutmadık özellikle gençler sizler unutmayacaksınız çünkü bunlar bizlere okullarda değil hayat tecrübesi ile öğretilen şeyler biz bu yaşadıklarımızı şimdi neden yaşamıyoruz biliyor musunuz Recep Tayyip Erdoğan gibi bir dünya liderine sahip olduğumuz için.”
VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR
“Değerli dava arkadaşlarım 15 Temmuza bir geri dönelim 15 Temmuz gecesi hangi güç sizi tankın altına yatırmaya zorladı kim yatar ya o silahların karşısına kim kendini verir. Hiç karşılıksız, hiçbir korku aklına gelmeden siper eder işte bu iman güçlülüğü iman sevgisi vatan sevgisi imandandır denilir. Eğer biz o gece sizlerin bu cesareti, bu iman gücü olmamış olsaydı biz aynı tıpkı menderesin asıldığı dönemde ki gibi evlerimizde marketlerin önünde ya da bankamatiklerin önünde olurduk arkadaşlar. Bizleri onlardan ayıran tek şey vatan sevgisi ve imanımız Allaha hamd olsun.”
GENÇLER SİZİN ÇOK OKUMANIZ LAZIM
“Gençler sizin çok okumanız lazım. Bakın isim vermeyeceğim bir siyasi partinin bir toplantısında şahit olduğumuz ve duyduğumuz bir konuşmayı size aktaracağım. Özellikle gençler sizi çok ilgilendiriyor. Hitap aynen şu; “Bakın yeni yetişen nesil geçmişini bilmiyor, tarihini bilmiyor. Bu da ne demektir bizim iktidara geleceğimizi gösteriyor.” Bakın bu o kadar vahim ve talihsiz bir açıklama ki aslında burada da size sizlere mesaj veriyor; “ Gençler tarihimizi bilin” Tarihimize sahip çıkın. Siz eğer tarihimize sahip çıkarsanız, bu ülkeyi hiç kimse yıkamaz”
GENÇLER SİZ DÜNYAYA BİR ÖRNEK OLDUNUZ
“Burada 15 Temmuz yaşanıncaya kadar bazen hüzünlenirdim. Derdim ki bu Çanakkale ruhunu biz nasıl yaşatsak acaba halen var mıdır? Diye bazen böyle düşünmedim gün olmamıştır. 15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhunun ne kadar dimdik ayakta olduğunu gördük. Siz dünyaya bir örnek oldunuz. O gece sokağa çıkan bütün vatanseverler, bütün gençler siz dünyaya örnek oldunuz. Hatırlayın, 15 Temmuz Darbesinden hemen sonra brezilyaydı yanlış hatırlamıyorsam bir darbe girişimi olduğu zaman Brezilya da ki halklar evlerine Türk Bayraklarıyla o darbeyi protesto ettiler. Bu o kadar anlamlı bir şey ki gerçekten çok anlamlı. Biz sadece bizim liderimiz Türkiye’nin lideri değil. Bakın İslam alemi mazlumların o kadar geniş bir coğrafyanın lideri ki Allah muhafaza Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gecesi bizi bu kadar yüreklendirmeseydi bugün ki durumumuz çok çok daha farklı olurdu ”
BAKIN EĞİTİM OKULDA BAŞLAMAZ, EĞİTİM EVDE BAŞLAR
“Bizler doğruluktan, dürüstlükten ayrılmayarak Gençler sizler değerlerinize sahip olarak bu iktidar sizin sayenizde ilelebet devam edecektir. Sizler okudukça, sizler öğrendikçe sizler bir şeylerin farkına vardıkça Allah’ın izniyle Ak Parti 19 yıl değil, 59 yıl, 69 yıl 100 yılda iktidar olur arkadaşlar. Bizim burada hepimizin yapması gereken şey öncelikle yetiştireceğimiz çocuklara temel bilgileri vermek. Ben çok siyasi konuşma yapmayacağım Çünkü; gelecek Çocuklarımızda. Sizler ayrın bir gün hepiniz evlat sahibi olacaksınız. Bakın eğitim okulda başlamaz, eğitim evde başlar. Anne baba olarak önce kendi değerlerinize sahip çıkacaksınız ”
ALLAH’IN İZNİYLE BİZLERE HİÇBİR ŞEY OLMAZ
“İzmir’de öncelikle başta söylemem gerekiyordu. İzmir’de yaşanan depremden dolayı tüm ölenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Dün hepimizin heyecanla duygulanarak, ağlayarak izlediğimiz Ayda Bebek kurtarılırken, Kurtarma ekiplerinden biri o kadar galeyana geliyor ki o kadar duygulanıyor ki, “Allah-u Ekber” diyor. Neden Allah-u Ekber dedi diyen bir kesim var bakın bu çok acı bir şey. Gerçekten çok acı. Bu Kelime’den daha güzel bir kelime var mı? Ama bu rahatsız ediyor. Bunları çok iyi takip edin. Bizler sizlerin dirayetli duruşuyla, sizlerin bilgili, kültürlü kendinizden sonrada yetiştirecek nesillerden sonra Allah’ın izniyle bizlere hiçbir şey olmaz ”
ASLINDA TÜRKİYE’YE HER GÜN OPERASYON ÇEKİLİYOR
“Aslında Türkiye’ye her gün operasyon çekiliyor. Ama bizler o kadar güçlüyüz ki Çünkü eski Türkiye değil biz çok güçlüyüz. O kadar güçlüyüz ki Sİ HA’larımız, tanklarımız, tüfeklerimiz neydi ne olduk ve daha da neler yapacağız bunlar basit şeyler değil. Artık oyun içinde bir takım bizi dışlayan devletler bizim iznimiz olmadan oynayamıyorlar, Amerika gibi süper devlet denilen bir devletin bugün adayı olan kişi çalışmasında ki temel şeyi Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kalkması ya da indirilmesine bağlamış. Burada bile hoşumuza gidecek çok güzel bir nokta var. Bakın ne kadar güçlü bir liderimiz var ki, Amerikan seçimlerinde konu. Amerika’da seçim almak için Cumhurbaşkanını indirmemiz lazım Millet ittifakına destek vermemiz lazım. Burada çıkaracak çok büyük bir ders ve tablo var. Gençler; siz görün bunları. Bizler o kadar köklü bir tarihten geliyoruz ki bizim 600 yıllık imparatorluk dönemimiz de Dünyaya hükmetmiş bir atalarımız döneminden gelen, halen bu adete sürdüren zulme karşı hayır diyen adaletten ayrılmayan bir kültürümüz var ”
BİZLER HER ZAMAN ÇOK BİLİNÇLİ OLARAK SAHADA OLACAĞIZ
“Bizler Osmanlı döneminde yaşananları okuduğumuz zaman kilisenin, caminin yan yana olduğu ve 600 yıl bu insanlar dinlerini istedikleri gibi yerine getirmişler her türlü özgürlüklere sahip olmuşlar ve asla bunlara zulüm yapılmamış ama bugün Avrupa senin camilerini kapatmaya çalışıyor. Bugün Fransa senin türbanlı kardeşinin okullara bir yerlere girmesini engelliyor. Bugün Avrupa’da başlatılan İslamiyet’e karşı olan hareketler bir tesadüfü değildir. Bu hepimizi çok yakından ilgilendiren bir konudur. Çok uyanık olmamız gerekiyor. Bizlerin bütün Müslüman aleminin İslam coğrafyasının tek temsilcisi olduğunu onlar sizden bizden çok iyi biliyorlar. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan mazlumların sesi. O yüzden bizler her zaman için; uyanık, dinamik ve çok bilinçli olarak sahada olacağız ”
15 TEMMUZDA’ Kİ VERDİKLERİ MÜCADELEYLE KENDİLERİNİ ZATEN GÖSTERMİŞLERDİ
Demir, “Ben hepinizden, bu anlamda gençlik kolları olarak Polatlı’da ki ilçe teşkilatının hakikaten bilinçli ve çok güzel bir kültür seviyesi belli bir okumuş, eğitimli bir kesime hitap ettiğini çok iyi biliyorum. Çünkü Emrah başkanımla yaptığımız faaliyetlerde ben çok gençlerle iç içe olan bir ilçe başkanıydım. O çocukların ne kadar vatan millet sevgisine bağlı olduklarını duruşlarıyla, hareketleriyle ve 15 Temmuzda’ ki verdikleri mücadeleyle kendilerini zaten göstermişlerdi. Mahmud Said Aygün kardeşime bu bayrağı daha yükseklere taşıyacağına inandığım için kendisini tebrik ediyorum başarılar diliyorum” diyerek, sözlerini Arif Nihat Asya’nın mısrası ile kapattı ” dedi. Haber: Tevfik Emre EFE