KAYMAKAM BULACAK GAZETECİLERİ AĞIRLADI

POGADER (Polatlı Gazeteciler Derneği) Başkanı Tevfik Emre EFE, yönetimi ve sahada çalışan gazeteciler, Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak’ı makamında ziyaret ettiler. İlçede göreve başlayan Bulacak’a hayırlı olsun dileklerini ileten POGADER Başkanı Tevfik Emre EFE basının ilçede yürütülecek çalışmalarda her zaman katkı sunmaya hazır olduğunu vurguladı. Polatlı Kaymakam’ı Murat Bulacak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Sizlerle de bir araya gelmemiz iyi oldu. Polatlı’yı sizlerden dinlemek iyi olacak.” dedi.
BULACAK “İNŞALLAH POLATLI’DA İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPARIZ”
Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak gerçekleşen ziyaretle ilgili konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Polatlı’nın havası, suyu ve insanı bana yabancı gelmedi. Göreve geldiğimizde daha ‘merhaba’ diyemeden salgının en yoğun zamanında bulunduk. Böyle olunca denetimler sıklaştı. O vesileyle sürekli esnafla ve vatandaşlarla tanışmış olduk. İyi oldu. Sizlerle de tanışık olduk. Daha sonra kendi kurumumuzdan insanlarla kaynaştık. Zaten iade-i ziyaretlere de devam ediyoruz. Sizlerle de bir araya gelmemiz iyi oldu. Siz anlatın ben dinleyeyim, konuşmadan önce dinlemek gerekir. Bu yüzden Polatlı’yı bir de sizden dinlemeyi istedim. Bugün siyasi partilerimizin bir kısmına iade-i ziyaretlerinde bulunduk. Onları da dinledik. Polatlı bana göre potansiyeli olan canlı ve hareketli bir yer. Polatlı’nın ziraat ve tarımını hep duyardık. Nerdeyse Türkiye’nin 3’te 1’ini karşılıyor. Bunun yanında organize alanlarında ciddi çalışmalar yapılıyor. Öteden beri devam eden garnizon ve askeriyemiz de Polatlı’ya bir canlılık katıyor. Böyle olunca da Polatlı’da anladığım kadarıyla hızlı bir nüfus artışı yaşanmış. Nüfus artışı da alt yapı çalışmalarını hızlandırıyor. Ankara’nın taşra ilçeleri arasında Polatlı en büyüğü. Nerdeyse Batı Anadolu’nun çıkış kapısı, bütün Akdeniz ve Ege’ye buradan gidiyoruz. Bunların Polatlı’ya olumlu katkılarının olacağını düşünüyorum. Pandemiden dolayı işlerimiz biraz aksıyor. Yerel yönetici ve idarecilerimizle çok iyi görüşemiyoruz. İnşallah Polatlı’da iyi bir başlangıç yaparız. Bir şeye ne kadar doğru başlanırsa o kadar da doğru gider. Amacımız bu. İnşallah bunlara ulaşırız.”
EFE “BASININ DESTEĞİ HER ZAMAN YANINIZDA OLACAK”
Ziyarette açıklamada bulunan POGADER Başkanı Tevfik Emre EFE ise şu ifadelere yer verdi. “Öncelikle Polatlı’mıza hoş geldiniz diyorum. Gazeteciler Derneği yönetimi olarak Polatlı’da hem sahada hem de gazete sahibi arkadaşlarımızla birlikte sizleri ziyaret ettik. Polatlı’mıza bundan sonraki süre içerisinde yapacağınız hizmetlerde de ayrıca başarılar diliyoruz. Polatlı’da yaklaşık 4 tane günlük yayın yapan yerel gazetemiz var. İki tane haftalık gazetemiz var. İki tane de sürekli aktif 7/24 yayın yapan radyolarımız var. Gazeteciler Derneği olarak bizim 85 üyemiz bulunmaktadır. Üyelerimiz içerisinde aktif çalışan köşe yazarları daha önce bizlere emek vermiş değerli büyüklerimiz ağabeylerimiz bulunmaktadır. Derneğimizin ayrıca ulusal kanallarda yerel kanallarda televizyonlarda ve gazetelerde çalışan çok sayıda üyelerimiz de var. İlçedeki çalışmalarınızda yerel basınımızın desteği her zaman sahada çalışan arkadaşlarımızla birlikte sizlerin yanında olacak. Yeni görevinizde başarılar diliyorum.” Dedi. Haber: Ali Rıza OVACIK