İYİ PARTİ AZERBAYCAN İÇİN TOPLANDI

İYİ Parti İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Ermenistan devletinin, Azerbaycan topraklarına yönelik, sivil asker ayırımı gözetmeksizin yaptığı kanlı saldırılara tepki gösterdi. İlçe teşkilatı adına basın açıklaması yapan Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan, “Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin yanında durmaya, tek millet iki devlet diye kabul ettiğimiz Azerbaycanlı kardeşlerimize var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz.” Dedi.
İYİ PARTİ CUMHURİYET MEYDANI’NDA AZERBAYCAN İÇİN TOPLANDI
Ermenistan’a karşı daima Azerbaycan’ın yanında olacaklarını ifade eden İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi, ” Arkadaşlar bugün bu meydanda Ermenistan’ın kardeş can Azerbaycan’a saldırısını kınamak ve Azerbaycan’a destek için toplanmış bulunuyoruz. Ermenistan’ın kardeş can Azerbaycan’a saldırısını protesto ediyoruz. Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıyı püskürtürken şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar, kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı dileriz.”
“TEK MİLLET İKİ DEVLET”
Yukarı Karabağ’ı hukuksuzca işgal eden ve yıllardır saldırgan bir tutum sergileyen Ermenistan’a karşı Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin yanında durmaya, tek millet iki devlet diye kabul ettiğimiz Azerbaycanlı kardeşlerimize var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Ermenistan’ın saldırısına karşı işgal altındaki topraklarını kurtarma savaşındaki Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız. Azerbaycan ordusunun şanlı zaferi ile Karabağ ve işgal edilmiş toprakların kurtulmasını özgürlüğüne kavuşmasını diliyoruz.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Azerbaycan’ın kederi kederimiz sevinci sevincimizdir.” Denildi. Haber: Tevfik Emre EFE