BELEDİYE MECLİSİ EKİM AYI 2’NCİ OTURUMU TOPLANDI

Polatlı Belediye Meclisi Ekim Ayı İkinci Oturumu Pazartesi saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezinde yapıldı. Komisyonlara havale edilen önergelerin müzakeresi sonrasında komisyonlar tarafından alınan kararlar belediye meclisinde oylandı. Çalışması biten 8 önergenin 3’ü oy çokluğu ile kabul edilirken 5’i oy birliği ile kabul edildi. 2021 Yılı Bütçesi ve 2021 Yılı Performans Programı çalışmalarının ise halen devam ettirildiği ifade edildi.
YILDIZKAYA: VATANDAŞIN SUSUZ KALMAMASI ADINA TANKERLERLE SUYU VATANDAŞIMIZA ULAŞTIRMAYA ÇALIŞACAĞIZ
Polatlı Belediye Meclisi, Ekim Ayı İkinci Oturumunda çalışması biten 8 gündem maddesini oyladı. Plan ve Bütçe Komisyonu raporunda mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazların (Gazi Mah. – Zafer Mah.) ihale yoluyla satılmasına oy çokluğu ile karar verilirken AK Parti Grubu tarafından Ekim Ayı İlk Oturumunda önerge verilerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen ‘Uzaktan Eğitim Gören İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Yardımı’ önergesi, komisyon tarafından belediyeye ait olan EBA destek noktasında ihtiyaç sahibi öğrencilere zaten çevrimiçi eğitim desteği sunulduğu ama ihtiyaç halinde desteğin artacağı kararı şeklinde alındı. Meclise sunulan karar oy birliği ile kabul edildi. Her yıl Polatlı Belediyesi tarafından yapılan ‘İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Yapılması’ oy birliği ile kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu raporu okunduktan sonra Çevre Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan Türkkarsaklı Mahallesinde bulunan ‘Parklara İsim Verilmesi’ ve ‘Halk Eğitim Merkezi Karşısında Bulunan Parkın Bakımı Yapılarak Halkın Kullanımına Açılması’ önergelerin müzakeresi yapıldı. Belediye meclisi Çevre Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonu tarafından alınan kararları oy birliği ile kabul etti.
SALGIN HAKKINDA VATANDAŞA BİLGİLENDİRME YAPILACAK
CHP Grubu tarafından verilen açık yerlere ekmek tandırlarının yapılması önergesi Eğitim Kültür ve Engelliler Komisyonu tarafından müzakere edildi. Okunan raporda ‘Ekmek Tandırları’ ile ilgili müşterek önergenin komisyonca reddedilmesine karar verildi. ‘Ekmek Tandırları’ hakkında konuşan CHP Meclis Üyesi Özcan Şeker, mevzuatta ekmek tandırlarının açık yerlere veya şehir içi yerlerine yapılmayacağı hakkında bir ibare olmadığını ve bunun mesire alanlarına yapılmasını istediklerini, bu önergenin tekrar değerlendirilmesini talep ettiklerini ifade etti. Başkan Yıldızkaya, salgından dolayı açık alanlara ekmek tandırlarının yapılmasının söz konusu olmadığını ama halktan bir talep gelirse uygun bir yere yapılacaklarını söyledi. Meclisinin onayına sunulan ‘açık alanlara ekmek tandırlarının yapılmayacağı’ kararı oy çokluğu ile kabul edildi. Komisyon tarafından alınan bir diğer karar, ‘Pandemi Süreci ile Halkın, Öğrencilerin Bilgilendirilmesi ve Çalışmaların Yapılması’ önergesi bağlamında okul bahçelerinde psikolog, sağlık görevlisi ve belediye görevlisi tarafından salgın hakkında bilgilendirme yapılması kararı oldu. Komisyonca okunan karar oy birliği ile kabul edildi.
YILDIZKAYA SU KONUSUNA DEĞİNDİ
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak eski su hattındaki yenileme, bakım ve onarım çalışmaları hakkında konuştu. Yıldızkaya, “11 Ekim tarihi itibarıyla 4 gün boyunca ASKİ tarafından sular kesilecek. Bazı bakım ve onarım çalışmaları ile ilgili. Şimdiden vatandaşlarımıza duyurulmasında fayda var. Gerek biz gerekse büyükşehir belediyesi de vatandaşın susuz kalmaması adına tankerlerle suyu vatandaşımıza ulaştırmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı. Haber: Tevfik Emre EFE