CUMANIZ MÜBAREK OLSUN (REMZİ BERKTAŞ)

Bugün içinde bulunduğumuz dış siyasi ve askeri gelişmelere kıt aklımla bir ayna tutmama izin verin. Önce ille de Esat gitsin dediğimiz Suriye’ye bir bakalım. Bir yanda Kobani Kamışlı bölgesinde at oynatan peşmergeler ABD ile sırt sırta vermişler. Petrolü çıkarıp parasını kırışıyorlar. Diğer yanda Petrolün gerçek sahibi olan 4-5 milyon mülteciyi de biz ağırlıyoruz. Bu mülteciler buralarda sıkıntı içinde yaşamaktansa gidip topraklarına yer altı zenginliklerine sahip çıkıp GOLAN tepelerine otursalar ya! Üstelik ABD bize çaktırmadan buralarda çok büyük bir hava üssü kurmaya başlamaları da pek hayra alamet değil.
Görünen o ki aynen Kuzey Irak’ta olduğu gibi burada kuracakları bir Kürt devletinin güvenliğini de sağlamış olacaklar. Düşmanımın düşmanı dostumdur diyen Esat ise ülkesindeki operasyonları kabulleniyor. Hiiiç sesini çıkarmıyor. Bu konuyu daha fazla dallandırıp budaklandırmadan gelelim doğu Akdeniz’e, Aynen şunu dedik; “Bizi test etmeyin üzülürsünüz “Süper……. Ben şahsen gururlandım sıkıysa gelin dedik mi? Evet hem de aslanlar gibi dedik. Heyhat! o da ne bak şu laf anlamazlar ne yaptılar.
Tarih 13 AĞUSTOS MEB bölgemizde GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA Yunan arkasına aldığı Fransız uçak ve savaş gemileriyle müşterek deniz tatbikatı yaptılar. E,nerde kaldı test etmeyin aha da etti.N’oldu.Koca bi HİÇ. Çok geç kaldık çook.Geçtiğimiz MART ayında Yunanistan’da Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı gün dilimize doladığımız 18 adalardan bir ikisini SAT komandolarımız ziyaret etseydi bugün inanın Fransa ve ABD bu kadar rahat olamazlardı. ABD bile batı Trakya’da ne olur olmaz diye burnumuzun dibinde DEDEAĞAÇ’TA askeri üs kurup buraya bide Yunan tümeni konuşlandırdı. Bütün bunlar olup biterken biz ne yaptık. Ayasofya’da Cuma namazı için sıraya girdik. Cumanız mübarek olsun. Son bir not, Bugün Karadeniz de doğalgaz çıktı haberini alırız da dolar molar tepetaklak olur. İNŞAALLAH.