TÜRK KIZILAYINDAN BU SEFER FARKLI BİR ETKİNLİK

Türk Kızılay Polatlı şubesi sokağa çıkmanın yasak olduğu 4 günü yine boş geçirmedi. İhtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya devam eden Kızılay bu sefer farklı bir etkinliğe imza attı. Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Polatlı şube yönetimi şunları söyledi; “Dünyanın ve dünya ile birlikte ülkemizinde birlikte geçtiği bu zor günlerde Türk Kızılay Derneği olarak asli görevimiz ifa etmeye devam ediyoruz.” Dedi.
BU HAFTA SONU DA YİNE 300 AİLEMİZE GIDA KOLİSİ ULAŞTIRDIK. BUNUNLA BİRLİKTE FARKLI BİR ETKİNLİĞE DE İMZA ATMIŞ OLDUK
Bu kapsamda daha önce birçok etkinliğe imza atarak Polatlı da yaşayan muhtaç vatandaşlara yardım eli uzatmaya, Polatlı halkının yüce gönlünün yansıması olmaya çaba gösterdik. COVİD süreci ile çok yüksek bir ivme ile artan başvuruların hepsine cevap vermeye çalıştık. Yaptığımız yardımların hepsinde muhtaçlık durumuna göre ulaşmayı hedefledik. Ramazan ayının başından beri 12000 adet ramazan pidesi dağıtımı gerçekleştirdik, Polatlı’nın merkez mahallelerinde Polatlı kaymakamımız sayın Mahmut Nedim TUNCER önderliğinde 2500 adet gıda kolisi dağıtımı yaptık, şube olarak 340 aileye nakdi destek sağladık, 300 aileye hijyen kiti dağıtımı gerçekleştirdik. Polatlı Belediyesi ile yapmış olduğumuz işbirliği protokolü ile Belediye Başkanımız Sayın Mürsel YILDIZKAYA ile birlikte her gün 3000 kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kurmuş olduğumuz 400 kişilik gönüllü ordusu ile yaklaşık 47.000 kişiye çeşitli şekilde ulaşmış olduk.
Gıda kolilerimizde bir ailenin karnının doyması için gereken her türlü malzeme bulunmakta, hijyen kitlerimizde çamaşırdan kişisel temizliğe bulaşığa kadar her türlü ihtiyacı karşılayacak malzememiz bulunmakta, maddi desteğimizde ona keza. Fakat düşündük ki ihtiyaç sahibi ailelerimiz acaba muzun, elmanın, şeftalinin, eriğin, yenidünyanın yani mevsim meyvelerinin tadını biliyormu? Ellerine geçen 3 kuruşla ihtiyaçlarını anca karşılayan insanlarımız bunları almaya para bulamayacağını düşünerek Polatlı pazarcılar odası ile birlikte yaptığımız etkinlikte elma şeftali nektarı kavun yenidünya erik ve muzdan oluşan meyve seleleri oluşturarak ihtiyaç sahibi insanlarımız için farklı bir etkinlik yaptık. Toplamda 500 aileye ulaştığımız bu etkinlikte Polatlı Karadenizliler Derneği, Polatlı avcılar ve atıcılar derneği, Polatlı berberler odası Polatlı Sobacılar derneği ve Polatlı pazarcılar derneğine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Bayram öncesi de yine ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edecek olan derneğimiz Polatlı şubesi daha önceden belirlenen 75 yetim veya öksüz çocuğumuzun da bayramlığını alarak yüzlerinin gülmesine siz Polatlı halkı adına aracı olmayı hedeflemektedir. Bu günler geçecek, yeter ki inan buna dedik Bu hilal her zaman olduğu gibi bugünler için var. Yarında yine ihtiyaç duyulan anda en yakınınızda olma hedefi ile verdiği desteklerden ötürü tüm Polatlı halkına teşekkürlerimizi sunarız. Son söz #sensizolmaz.” Denildi. Haber: Tevfik Emre EFE