POLATLI KAYMAKAMLIĞI, İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Koronavirüs salgınının yayılma hızının önüne geçilmesi, virüsün kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin etme ve sosyal mesafeyi koruma amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından Büyükşehir statüsündeki 14 il ile Zonguldak ilini kapsayacak şekilde ilan edilen 4 günlük (15.05.2020 tarihi saat 24.00’ten 19.05.2020 tarihi saat 24.00’e kadar) sokağa çıkma yasağına Polatlı’lı vatandaşlar kurallara uyarak evlerinde kaldı.
POLATLI KAYMAKAMLIĞI VEFA GRUBU 24 SAAT GÖREVDE
Sokağa çıkma yasağının uygulandığı sürede; kentte bulunan ekmek fırınlarının, su dağıtım şirketlerinin, eczanelerin, unlu mamuller satış yapan yerlerin, lokantaların ve hastanelerin hizmet vermeyi sürdürmesi sebebiyle vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasında herhangi bir sıkıntının yaşanmamasının yanı sıra; Kaymakamlığımız himayesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, Türk Kızılayı Polatlı Şubesi ve Mahalle Muhtarları tarafından ilçe genelinde zor durumda bulunan vatandaşların ihtiyaçları da karşılanmaya devam ediyor.
POLATLI KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMUYOR
4 günlük süreçte ilçe genelinde bulunan hayvan barınaklarında ve sokaklarda yaşayan canlar da unutulmadı. Kaymakamlığımız himayesinde Belediye Başkanlığı ve İlgili Dernekler tarafından barınaklardaki ve sokaklardaki hayvanların sağlığı için gerekli her türlü önlem alınarak beslenme ihtiyaçları karşılanıyor.
Kaymakamlığımız koordinesinde oluşturulan ekipler vasıtasıyla bu süreçte de ilçe genelindeki çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirterek yapılan çalışmalarla ilgili bir değerlendirmede bulunan İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer; “İçişleri Bakanlığımızın yayımladığı Genelge doğrultusunda ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma yasağına Polatlı’lı vatandaşlarımızın riayet etmesinden memnuniyet duyuyor ve hemşehrilerime gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Biz salgın sürecinin başından itibaren birçok çalışma gerçekleştirdik ve faaliyetlerimizi koordineli bir şekilde yürüttük. Oluşturduğumuz Vefa Sosyal Destek Grubumuz sürecin başından beri çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürüyor, Vatandaşlarımızı tek tek ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordukları ve çeşitli ihtiyaçlarını(gıda ve temizlik malzemesi kolisi dağıtımı, maaş ödemesi yapma, ilaç tedarik etme vb.) karşıladıkları vatandaşlarımızı bu zor günlerde yalnız bırakmıyor. Sokaklarda ve barınaklarda bulunan hayvanlarımızın temel ihtiyaçları düzenli olarak karşılanıyor.” diyerek kurallara uyan, sosyal mesafesini koruyan, gereksiz yere dışarıya çıkmayan ve hijyen kurallarına uyarak virüsün yayılma hızını kırmaya yardım eden tüm vatandaşlara teşekkür etti. Haber: Ali Rıza OVACIK