KAYMAKAM TUNÇER, “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakam Tunçer, yayımladığı kutlama mesajında, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgını nedeni ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun aldığı kararlar çerçevesinde bu sene etkinliklerin yapılamadığını, bugünün, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesinin ilk adımlarının atıldığı gün olan 19 Mayıs 1919’un 101. yıl dönümü olduğunu belirterek, bir ülkenin kendi ayakları üzerine kalkışı ve onurlu mücadelesinin üzerinden bir asır geçtiğini kaydetti.
TUNÇER, “GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”
Kaymakam Tunçer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs gününü gençlere armağan etmesinin anlamının çok önemli olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatacak ve ileriye taşıyacak bugünün gençlerinin yarının idarecileri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olduğunu vurguladı.
Geleceğimizin yılmaz bekçileri olan gençlerimizin aydınlık zihinleri, vefakâr sineleri ve engin vatan-millet sevgileri ile sonsuza kadar var olacaklarını vurgulayan Kaymakam Tunçer, “Gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim almaları, bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel açıdan her türlü gelişimi takip etmeleri, kendi değerlerimizin yanı sıra dünya ile bütünleşerek kendilerini geliştirmeleri için her türlü olanağı sunma adına Kaymakamlığımız olarak elimizden gelen tüm çabayı ortaya koymaktayız. Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve kültürüne sahip çıkan toplumlar, ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Polatlı’daki gençlerimizin de yaşamın her alanında sergiledikleri başarılarıyla iftihar ediyoruz. Sizlere duyulan güvenin bilinciyle, şanlı tarihimiz, yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında en iyi şekilde yetişmeniz, İlçemize, ülkemize ve insanlığa yararlı bireyler olabilmeniz en büyük beklentimizdir.” ifadelerini kullandı.
GENÇLERİMİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak gençlerin, birlikte hareket ederek, Türkiye Cumhuriyeti’ni daha güçlü bir hale getireceğini söyleyen Kaymakam Tunçer, “Milletimizin bağımsızlık mücadelesine başladığı bugünün siz gençlere armağan edilmesi tesadüf değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençlerine o kadar güvendi ki kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni sizlere emanet etti. Sizlerin de bu emaneti korumak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağınızı biliyordu. Çünkü gençliğimiz geleceğimizdir, gençliğimize sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmakla eş anlamlıdır. Herkes iyi bilmelidir ki, Şehitlerin kanlarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti ve onun vatandaşları hiçbir alçak saldırıya, hiçbir cani eyleme, hiçbir hain korkutmaya boyun eğmemiştir ve bundan böyle de boyun eğmeyecektir. Her bir karışı ecdadımızın kanıyla sulanan vatan topraklarımız size emanettir. Bu emanete şimdiye kadar olduğu gibi hakkıyla sahip çıkacağınıza ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için gerekli gayreti göstereceğinize olan inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı.
ECDADIMIZI MİNNETLE YAD EDİYORUZ
19 Mayıs’ın milletimizin zaferlerle dolu tarihinde yeni bir destanın yazılmaya başlandığı bir gün olduğunu belirten Kaymakam Tunçer, “Geleceğe güvenle bakmamızın nedeni, gençlere olan güvenimizden kaynaklanıyor. Bu duygu ve düşüncelerle başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu Cennet Vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, muhterem Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Polatlı’lı hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” Diyerek sözlerine son verdi.
Haber: Ali Rıza OVACIK