BAŞKAN YILDIZKAYA’DAN “KARTALTEPE KONUTLARI” MÜJDESİ

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Kartaltepe Konutları hususunda ihale sürecinin başladığına dair müjdeyi verdi. Kartaltepe Konutları’nda daire satın alan vatandaşların haklarını garanti altına alan bir protokole imza attıklarını ve 8 Haziran tarihi itibariyle etaplar halinde tamamlanması planlanan konutların 104 dairelik kısmı için ihale sürecini başlattıklarını dile getiren Başkan Yıldızkaya; ilk etabın 3-4 ay içerisinde tamamlanarak iskanların verileceğini belirtti.
BAŞKAN YILDIZKAYA MÜJDEYİ VERDİ “KARTALTEPE KONUTLARININ YAPIMINA BAŞLIYORUZ”
İHALE SÜRECİNE START VERİLDİ
Polatlı Belediyesi İmar Müdürlüğü bünyesindeki teknik personeller ve Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne bağlı avukatlar tarafından titizlikle yürütülen Kartaltepe Konutları süreci hiçbir Polatlılı vatandaşın mağdur olmaması adına yasa ve yönetmelikler çerçevesinde özenle planlandı. Bir tek vatandaşın bile mağdur olmaması için Polatlı Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında; 8 Haziran tarihinde düzenlenecek olan ilk ihalenin ardından Kartaltepe Konutları etaplar halinde tamamlanacak.
BAŞKAN YILDIZKAYA; “3 – 4 AY İÇERİSİNDE İÇERİSİNDE İSKANLARI VERMEYİ PLANLIYORUZ”
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kartaltepe Konutları’nda müteahhit firma sorumluluklarını yerine getiremediği için sözleşmemizi feshetmiş idik. Yasal süreç çerçevesinde nihai sonuca ulaştık. Daire satın alan hemşehrilerimizin içi rahat olsun, hiç kimse mağdur edilmeyecek. İnşaatın tamamlanması işi Polatlı Belediyesi’nin görev ve sorumlulukları arasındadır. Kartaltepe Konutlarını etaplar halinde tamamlayacağız. Konutların %50’sini bu yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. 8 Haziran tarihi itibariyle 104 dairenin tamamlama ihalesini nihayete erdireceğiz. Bu daireleri 3-4 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak iskan vermeyi ve ardından diğer bloklara başlamayı planlıyoruz.” Diye konuştu. Haber: Ali Rıza OVACIK