BAHAR KALKANI HAREKÂTININ GÖRÜNMEYEN YÜZÜ

Daha bir iki hafta öncesinde Suriye’de ne işiniz var diyen batının sözde demokrasi havarisi ülkeleri bir anda nasıl da bizi destekler oldular. Gördünüz işte ikiyüzlülüğün daniskasını.
Riyakârlığı hüner kabul eden batının bizi destekleme arzu ve heveslerine asla inanmam.
Zira tarih boyunca başımıza ne geldiyse bunların yüzünden gelmedi mi? Önceleri Asalayı sonradan PKK’yı bunlar bağırlarında besleyip ellerine her türlü silahı verip üstümüze salmadılar mı?
Verecekleri destekler çıkarları olduğu sürecedir. Bunlara hiç güvenilmez. Baksanıza ABD’nin Suriye özel temsilcisi James jeffrey şehitlerimiz için baş sağlığı dileyip ardından da size mühimmat verelim demek için kalk ta Ankara’ya geldi. Ankara’dan ayrılınca soluğu PYD’lilerin yanında almaz mı? İkiyüzlülüğün daniskası bu değilse nedir peki.
Diğer yandan yine NATO Genel Sekreteri ve diğer AB ülkeleri ard arda Bahar kalkanı harekatımıza desteklerini bildirdiler. Niye?
Uyanıklar böylece SAYEMİZDE;
Rusya İDLİB’DE “HTŞ’den” kurtulacaktı, batı da Esad rejiminin zayıflamasını zevkle izleyecekti.
Esad defolup gitsin diyen ABD ve batı âlemi “BAHAR KALKAN’ HAREKATIMIZA” kara gözümüz için alkış tutmadılar.
Harekâtımıza en çok sevince de PKK ve PYD’nin bankası İsrail oldu iyi mi?
O günlerde İsrail gazeteleri aynen şöyle yazmıştı. “ANİDEN KENDİMİZİ TÜRK’LERİN YANINDA BULDUK” Haksız da sayılmazlar zira öyle olmuştu. Onlar rejim ordusuna aşağıdan saldırırken biz yukarıdan saldırmıştık. Suriye’de İsrail ile gizli müttefik gibi olduk. E,çare yok! Esad efendi kör mü? Zamanında Ankara’nın sesine kulak verseydi de dokuz sene önce muhalifleriyle anlaşsaydı. 4 milyon sığınmacıyı üstümüz salıp bide bize inat ABD’NIN binlerce TIR silah verdiği PYD ile masaya oturmasaydı. Bugün Moskova’da sağlanan ateşkese gelince; 27 ŞUBAT günü toprağa düşen “MEHMETÇİKLERİMİZİ” bize unutturmayacak gün gelecek ve hesabı mutlaka ama mutlaka sorulacak.