POLATLISPOR, OYUNCU YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Polatlıspor altyapısı büyük takımlara oyuncu göndermeye devam ediyor. Bu kapsamda, 2002 doğumlu İhsan ÖZTÜRK, Ankarademispor’a transfer oldu.
POLATLISPOR’DA BİR YILDIZ DAHA BÜYÜK TAKIMIN YOLUNU TUTTU
Polatlıspor alt yapısında tüm yaş gruplarında oynayarak, birçok takımın dikkatini çeken ihsan Öztürk Ankara Demirspor’a transfer oldu. Alt yapıdan yetiştirdiği sporcularla adından sıkça söz ettiren şimşeklerde, bakalım bir sonraki yıldız hangi takıma transfer olacak.
KILAVUZ, “30’DAN FAZLA OYUNCUMUZU BÜYÜK TAKIMLARA YOLLADIK ”
Oyuncusu hakkında basına açıklamalarda bulunan Polatlı spor Antrenörü ve sorumlusu Ali Kılavuz “Alt yapımıza inanılmaz uzun zamandır çok yoğun bir ilgi var profesyonel kulüpler alt yapımızda bulunan oyuncularımıza karşı sürekli kapımız çalmakta bizlerde bu oyuncularımızı elimizde tutmakta maalesef zorlanıyoruz. Kısa zamanda 30’dan fazla oyuncumuzu süper lig ve 1.lig kulüpleri ile buluşturduk. İhsan ÖZTÜRK İse yine uzun zamandır alt yapımızda bulunan futbol okullarımızdan yetiştirdiğimiz bir yıldız adayı oda diğer arkadaşları gibi uzun süredir takip ediliyordu, yaptığımız görüşmeler sonucunda kulüp menfaatleri ve İhsan’ın geleceği açısından en sağlık kararı vererek Ankara Demirspor kulübüne gönderdik. İnanıyorum ki İhsan oynayacağı futbol ile çok kısa zaman sonra adından sıkça söz ettirecek Türk futboluna uzun süre hizmet edecektir.”dedi.
“BİZLERİ GURURLANDIRIYORLAR”
Oyuncularının büyük takımlara transfer olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Ali Kılavuz, “Polatlı halkının spor okullarımıza olan ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Bizlere inanan güvenen ailelerimizin çocuklarını yetenekleri doğrultusunda UEFA belgeli uzman antrenörlerimizle çalıştırıp onları geleceğe hazırlıyoruz. Spor okullarımızda çocuklarımıza verdiğimiz eğitimlerin karşılık bulması bizleri inanılmaz bir şekilde gururlandırmaktır. Bu şekilde minik yıldız adayları ve genç kardeşlerimizin hayalleri ile buluşturmanın keyfini yaşıyoruz. Ayrıca bizlere güvenen çocuklarını teslim eden ailelerimize transfer görüşmelerinde bizlere tam yetki vermelerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu çocukların bu seviye gelmesinde destek katkı veren İlçe parti başkanlarımıza İş adamlarına STK başkanlarımıza teşekkür ederim.” Diye konuştu.
MUZAFFER ÖZTÜRK; “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM”
Başarılı yıldız oyuncu İhsan Öztürk’ün babası Muzaffer ÖZÜRK ise, ‘Polatlı spor Kulübümüze ve Antrenörlerimize verdiği desteklerden emeklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Verilen emeğin göz ardı edilmesi söz konusu değil çok zor şartlar altında verilen çalışmaları yakından takip ediyoruz bugün çocuklarımızın bu seviye ye gelmesinde emeği olan herkese teşekkür ederim.” Dedi.
Haber: Ali Rıza OVACIK