POLATLI ADD CUMA GÜNÜ UĞUR MUMCU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ ANACAK

Gazeteci- Yazar Uğur Mumcu ölüm yıldönümünün 27. Yılında Polatlı ADD tarafından anılacak. Polatlı ADD Başkanı Hatice Hatipoğlu yaptığı açıklamasında etkinliğe tüm Polatlı Halkını bekliyoruz dedi.
ADD 24 OCAK GÜNÜ UĞUR MUMCU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI
Gazeteci- Yazar Uğur Mumcu ölüm yıldönümünün 27. Yılında Polatlı ADD tarafından anılacak. Polatlı ADD Başkanı Hatice Hatipoğlu yaptığı açıklamasında etkinliğe tüm Polatlı Halkını bekliyoruz dedi. Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi. “Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şubesi olarak, 24 Ocak 2020 Cuma günü saat 14.00’te Uğur Mumcu ve Devrim Şehitlerimizi anacağız. Polatlı Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında gerçekleştireceğimiz anma etkinliğimize, tüm üyelerimiz ve Polatlılı hemşerilerimiz davetlidir.
UĞUR MUMCUNUN ÖLÜMÜ
Uğur Mumcu (22 Ağustos 1942, Kırşehir – 24 Ocak 1993, Ankara), Türk gazeteci, araştırmacı ve yazar. 24 Ocak 1993’te Ankara’da Karlı Sokak’taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitirmiştir.Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993’te Ankara’da Karlı Sokak’taki evinin önünde, arabasına konan C-4 tipi plastik bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitirdi. Suikastın hemen ardından olay yerinde inceleme yapan uzmanların hiçbir delil bulamadığı, patlamayla etrafa dağılan ve cımbızla toplanması gereken delillerin ise süpürgeyle süpürüldüğü iddia edilmiştir Suikastı; İslami Hareket, İBDA-C, Hizbullah gibi örgütler üstlendi. Suikastın arkasında Mossad’ın ve kontrgerillanın olduğu da iddia edilmiştir. Ergenekon Davası sanıklarından Ümit Oğuztan, iddianamede yer alan ifadesinde Mumcu’nun, seri numarası silinmiş ve Kürdistan Demokratik Partisi lideri Celal Talabani’ye götürülen silahlarla ilgili araştırması nedeniyle öldürüldüğünü iddia etti. Ayrıca ağabeyi Ceyhan Mumcu kendi yaptığı araştırmada ölümüne yakın bir süre içerisinde Mossad ve Barzani ilişkisi ortaya çıkınca İsrail büyükelçisinin ısrarla kardeşi Mumcu’yla bire bir olarak görüşmek istediği, ancak Uğur’un tek görüşmeyi kabul etmemesine rağmen görüşmenin yapıldığını belirtmiştir. Haber Merkezi