POLATLININ SU HİKÂYESİ “SUDAN SEBEPLER”

Çevreci Mahir Yavaş su konusunda açıklama yaptı. Polatlının sorunları için yıllardır mücadele eden yavaş’tan yazılı basın açıklanası aynen şu şekilde YAVAŞ “Değerli Polatlılılar 130 bin nüfuslu 40 tane ilden büyük Polatlımızda Demirel zamanında 80 km. uzaktan yüzük başı köyünden su getirilmiş fakat aynı köyden bir arkadaşım “bu suyu içen hayvanlarımızın karnı şişiyor “ demişti daha sonra bunun üzerine eski Belediye başkanımız Yakup çelik zamanında modern bir arıtma tesisinin açılışına katılmıştık ,suyumuzu çeşmeden içiyorduk, fakat geçen yıllarda bu arıtma önce yarı yarıya daha sonra tamamen kalkmış ve Polatlı halkı köy çeşmelerine, hazır suya veya evdeki arıtmalara mahkum olmuş ,geçen süre içerisinde yeni yatırımlar yapılmadığı için Polatlıda evlerde çamaşır makineleri bulaşık makineleri çaydanlıklar ,kombiler,kireç nedeniyle arızalanmış ,köylerden su almak için aracı olanlar benzin yakarak köy çeşmesinden ağır su bidonlarını kaldırmak isteyen vatandaş bel fıtığı olmuş, vücutlarının kireçlenme nedeniyle neredeyse doktorlar reçetelerine Calgon, por çöz gibi kireç çözücü ilaç yazmak zorunda kalacaklar deniyor .
Yerel seçimler de Ankara büyük şehir belediye başkanı seçilen ağabeyim Mansur yavaş Polatlının en büyük sorunu su sorunu bolu Gerede’den gelen içilebilir bir su Ankara’da kullanılıyor ,Polatlıya da getireceğim diye söz vermiş ve hemen projelere başlamıştı fakat büyük şehir belediye meclisinden Aski’nin su ve arıtma borçlanmasına ak parti ve MHP meclis üyeleri Komisyonda kabul ettiler mecliste ret vermişlerdi ,Şimdi Polatlılı vatandaş soruyor bizler Ak parti ve MHP li vatandaşlar olarak neden cezalandırılıyoruz suyun sağlık ve ihtiyaç konusu olduğunu siyaset dışı olmasını istiyoruz çocuklarımıza bırakabileceğimiz bir sağlıklı su bizimde hakkımız diyorlar.Mansur ağabeyim tüm engellemelere rağmen suyun Polatlı’ya gelmesi için elimden gelen gayreti göstereceğim diye basına açıklama yaptı.
Vatandaşın isteği Polatlıda tüm idareciler yöneticiler, sivil toplum kuruluşları ak parti ilçe başkanı ve tüm siyasi partiler trilyonluk eski atıl hastaneler tinerciler tarafından soyulurken hırsızın trafoyu soyarken yanarak kül olmasına ses çıkarmayan 4 yılda 1 tane bekçi dahi koymayarak soyulmasına seyirci kalanlar kimler ise hiç olmazsa su konusunda Duyarlı olsunlar siyasi parti teşkilatları ile bir imza kampanyası başlatarak Sn. Cumhurbaşkanımıza göndermelerini istiyoruz dediler. Ben 1993 de tek başıma E-90 Kara yolu çift yol olması için 250 metre boyunda tam 17 bin imza toplamıştım.Projesi hazırlanan ve Aski tarafından şu anda Ankara’da kullanılan bolu Gerede suyunun Polatlıya gelmesi hem ekonomiye hem sağlığımıza merhem olacak olan bu konuya duyarlılık göstermelerini Polatlı halkı adına rica ediyorum. ” Unutmayalım. ”su hayattır.” Dedi. Haber Merkezi