İHSAN ÖZ, BASINA YENİ PROJESİNİ TANITTI

İlçenin tanınmış işadamlarından İhsan Öz, Cuma günü ilçe basınına bir kahvaltı tertipledi. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Öz, Polatlı’da yaptığı çalışmalar ve yeni projesi hakkında detaylı bilgiler verdi.

POLATLI’NIN YENİ PRESTİJİ “ŞEHRİ BAHÇE” KONUTLARI
AŞİNA –ÖZYAPI İNŞAAT GARANTÖRLÜĞÜNDE ŞEHRİ BAHÇE KONUTLARI YÜKSELİYOR

Düzenlediği kahvaltının ardından İnşaat şantiyesine geçerek, yeni projesi hakkında bilgiler veren İhsan Öz, iddialı bir çalışmayla Polatlı Halkı’nın karşısında olduklarını söyledi. Öz sözlerinin devamında, gerek lokasyonu, gerek sosyal donatıları, güvenliği ve yaşam alanı ile harika bir proje oluşturduklarını bildirerek şu bilgileri verdi.
Üç Pınar yolu üzerinde 5 blokluk 4+1 konut ve sosyal donatıları ile Aşina –Özyapı İnşaat şehri bahçe konutları 180 m2 oturum alanı ile Polatlı’da konut sektörüne değer katıyor. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünerek tasarlanan konutlarda sevdiklerinizle beraber sıcak yuvanızda daha fazla zaman geçirme fırsatı yakalayacaksınız. Aşina –Öz Yapı inşaat kalitesini görmeden karar vermeyin. Anaokulundan, yürüyüş parkurlarına ,spor salonlarından ,güvenliğine otoparkına , huzurun rengi yeşile ulaşmak ,hayalinizdeki evin sahibi olmak isteyenler Aşina –Özyapı İnşaat şehri bahçe konutlarında sizleri ekliyor. 5 blok olarak projelendirilen konutlarda ,2 blok 2020 kasım ayında diğer bloklar ise 2021 kasım ayında tamamlanacak.

AŞİNA-ÖZYAPI İNŞAAT’TA ŞEHRİ BAHÇE KONUTLARINDA MEVCUT ORANLARIN ALTINDA BİR ORANLA 5 YIL ÖDEMELİ UYGUN KAMPANYALAR

Polatlı’da uzun yıllardır inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve Polatlı’da yaklaşık 1500 daire yaparak insanları ev sahibi yapan Aşina –Özyapı İnşaat sahibi Müteahhit İhsan Öz şimdide Polatlı’nın en prestijli konutlarına başladı. Üç pınar yolu üzerinde yükselen 4+1 konutlar geniş oturumu ile 180 m2 ,üç cepheli ve sosyal donatıları ile Polatlı’nın yükselen değeri olmaya devam ediyor. Müteahhit İhsan Öz garantörlüğünde Aşina –Öz Yapı inşaat kalitesini görmeden karar vermeyin. Anaokulundan, yürüyüş parkurlarına ,spor salonlarından ,güvenliğine otoparkına , huzurun rengi yeşile ulaşmak ,hayalinizdeki evin sahibi olmak isteyenler Aşina –Özyapı İnşaat şehri bahçe konutlarında sizleri ekliyor. 2 blok 2020 kasım ayında diğer bloklar ise 2021 kasım ayında tamamlanacak.
İHSAN ÖZ FARKI İLE İSTANBUL VE ANKARA MODELLERİ POLATLI’DA OLACAK
Aşina –Özyapı İnşaat sahibi Müteahhit İhsan Öz ŞEHRİ BAHÇE konutlarının yapım ve teslim aşamasına ilişkin yaptığı bilgilendirmede “Polatlı’ya 15 yıldır özellikle inşaat sektöründe hizmet ediyoruz. Polatlı’da şimdiye kadar 1300-1400 civarında konut yaptık . Polatlı’ya hizmet etmekten onur ve gurur duyuyoruz. Şu an da yeni yapılaşan bu bölgede özellikle Avrupai sistemde İstanbul sitelerine uygun bir site yapmaya çalışacağız. Bununla ilgili hazırlıklarımızı tamamladık, inşaatımıza başladık. Polatlı’da son dönemde nispeten yapılaşmalar sosyal donatısı olan, parkı olan, otoparkı olan, güvenliği olan sisteme dönüşmeye başladı. Şehri bahçe sitemiz bunun bir kademe üzerine çıkartacak.
GÜVENLİK ÖNCELİK
İstanbul’da, Ankara’da büyük sitelerde güvenlik mevcut artık.Keşke olmasa ama öncelikli düşünce oldu. Bizde etrafını çevirdikten sonra iki tane giriş kapısı yapacağız. Özellikle giriş kapısının birinde gece 2-gündüz 1 en az nöbetçi olan yani dışarıdan siparişleri dahi o daireden onay almadan içeriye giriş olmayan bir site yapmayı planlıyoruz.
KONUTLAR 2020 VE 2021 TARİHLERİNDE TAMAMLANACAK
Burası 5 bloktan oluşan bir site. Bu yıl temmuz ayında ruhsatımızı aldık ve inşaata başladık. Şu an inşaatımızın biri 7. Diğeri 3. Katta devam ediyor. 2 yıllık bir proje ,başladığımız 2 bloğu 2020 Kasım ayında diğer blokları ise 2021 Kasım ayında tamamlamayı planlıyoruz. Bu sefer inşaata başlamadan inşaatın sonunu belirleyerek bir projeye başladık.
HER ŞEYİN EN İNCE AYRINTISINA KADAR DÜŞÜNEREK TASARLANAN KONUTLAR
Proje maketin bire bir aynısı olacak. Bu konuda bir mimarımız da projeyi sürekli takip ediyor. Balkonu, penceresi her şeyini projenin aynısı yapacağız. Tamamı 4+1 daireden oluşan 139 dairelik bir proje burası. 14 katlı binalar, 5 binamızın altında sosyal donatılar yapmayı planlıyoruz. Mesela birisine kadınlara spor salonu, birisine erkeklere spor salonu düşünüyoruz. Birisine küçük bir anaokulu, kreş yapmak istiyoruz. Bir tanesini özellikle boş yapıp orada sitenin her türlü ihtiyacını görebileceği, akşamları toplanabileceği, maç izleyebileceği, mevlit, sünnet, ufak etkinliklerin yapılabileceği bir yer yapmak istiyoruz. Kompleksin tamamını modern bir sitemde yapacağız.
MÜŞTERİLERİMİZ GELSİN HEM PROJEYİ YERİNDE GÖRSÜN
Faiz oranların yüksek olduğu dönemlerde çeşitli kampanyalar vardı . Şirket olarak bizim de vardı. Şu anda konut kredisi oranlarının düşmüş olması bankaları da cazip hale getirdi. İnşaat sektörünün önünü tıkayan faiz oranının yüksek olmasıdır. Alım gücünü çok sıkıntıya sokuyor. Şu anda oranlar düşük ama bizim de Aşina İnşaat ve Öz Yapı olarak 2 tane şirketimiz var. Önceden bizi Aşina İnşaat diye biliyor herkes. Bu projeyi Öz Yapı üzerine yapıyoruz. Müşterilerimiz gelsin hem projeyi yerinde görsün, maketimizi incelesin. Bizim 5 yıl ödemeli uygun kampanyamız var. Mevcut oranların altında bir oranla kendi kampanyamız mevcut.
BİZ ÜLKESİNİ, İLÇESİNİ SEVEN İNSANLARIZ
Ülkenin tamamında bir ekonomik kriz var. Özellikle bizim inşaat sektörüne çok darbe vurdu, sıkıntı yarattı. Çünkü maliyetler çok arttı, faizler arttı. Birçok fabrika sıkıntıya girdi, mal alımında sıkıntı yaşamaya başladık. Ama biraz sakinleşmeye artık dibin görülüp yukarı çıkılmaya başlandığını düşünüyorum. Tabi biz şimdiye kadar resmi olarak 1300’ün üzerinde daire yaptık Polatlı’da. Biz ülkesini, ilçesini seven insanlarız. Üretim yapmak, faydalı olmak, istihdam yaratmak istiyoruz. 100’ün üzerinde insan bizim yanımızda çalıştı. Belki dolaylı hesaplarsak 1600 kişi bizim firmamızdan geçimini sağladı, ekmek yedi. Bu mevkide inşaatı devam eden 230 daire var. Onun yanında yine yaptığımız sözleşmeler var. Ekonomik krizin sakinleşmesi ve yükselme dönemine girmesiyle oralarla ilgili de yeni görüşmeler olup planlamamız var.
3 YILDA 500 DAİRE PROJEMİZ VAR
Bu muhitte 3 yılda 500 daire yapma gibi bir projemiz var. Arsa anlaşmalarımız da var. Bu projeyi belli bir aşamaya getirelim sonra devam edeceğiz. Tabi ticaret kar amaçlı yapılır. Ticarette üretim yaparsın her yere kar ettirirsin. Belli bir sayıyı aşıp bir düzeni oturttuktan sonra müşteriye de iyi imkânlar sunulabiliyor. Bu güne kadar biz çok sunduk. İnşallah yine büromuza ve satış ofisimize müşterilerimiz geldiği takdirde müşterilerimizin de şartlarına uyacak anlaşmalar yapabiliriz”dedi.
Haber: Ali Rıza OVACIK