TÜRKAV CUMARTESİ GÜNÜ KAPILARINI AÇIYOR

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Polatlı şubesi 9 Kasım Cumartesi günü kapılarını açacak. Polatlı Kent konseyi binasında hizmet verecek olan TÜRKAV Polatlı Şubesi, aynı günün akşamı 13 Eylül kültür merkezinde Yesi’nin ruhu Türk Müziği konseri ve Ahmet Yesevi konulu söyleşi tertipleyecek. Tertip edecekleri organizasyon hakkında önceki gün bir basın açıklaması yapan TÜRKAV Polatlı Şubesi Başkanı Sebahattin Oğuzlar, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Polatlı Şubesi açılışına tüm ilçe halkını davet etti.
OĞUZLAR, İLÇE HALKINI TÜRKAV’IN AÇILIŞINA DAVET ETTİ.
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma Ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Polatlı şubesi açılıyor. TÜRKAV Polatlı şube başkanı Sebahattin Oğuzlar başkanlığında hizmete açılacak olan TÜRKAV aynı gün Polatlı’da konser ve söyleşi tertipleyecek. Polatlı Belediyesi Kent Konseyi hizmet binasında kapılarını üyelerine açacak olan TÜRKAV Polatlı şubesi açılışı 9 Kasım Cumartesi günü saat: 16.00 da yapılacak.
“DOÇ. DR. NASRULLAH UZMAN TARAFINDAN AHMET YESEVİ SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRECEK”
Vakıf aynı günün akşamında saat:19.00 da 13 Eylül Kültür merkezinde Kaya Kuzucu yönetiminde Yesi’nin ruhu Türk müziği konseri ve Konuşmacı Doç. Dr. Nasrullah Uzman tarafından Ahmet Yesevi söyleşisi gerçekleştirecek. Konuya ilişkin açıklama yaparak Polatlıları açılış ve etkinliğe davet eden TÜRKAV Polatlı Şube Başkanı Sebahattin Oğuzlar “09.10.2019 Cumartesi Saat 16.00 da yapacağımız olan şube açılışımıza ve aynı gün, saat 19,00 da Kaya Kuzucu’nunda katılacağı Hoca Ahmet YESEVİ konulu YESİ’NİN RUHU adlı programımıza bütün Polatlılı hemşerilerimiz davet etti. TÜRKAV Polatlı Şube Başkanı Sebahattin Oğuzlar desteklerinden dolayı TÜRKAV genel başkanı Ebu Bekir KORKMAZ’a teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü “
OĞUZLAR; “VAKFIMIZ;06 MART 1989 TARİH VE 1989/90 SAYILI YENİMAHALLE 4.ASLİYE HUKUK HÂKİMLİĞİNİN KARARI İLE TÜZEL KİŞİLİĞİNE KAVUŞARAK ANKARA’DA KURULMUŞTUR.”
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma Ve Dayanışma Vakfı, Kısa adı TÜRKAV olan vakıf 1985 ile 1987 yılları arasında iki yıl süren fikirsel, 1987-1989 yılları arasında ise örgütlenme alt yapısının oluşturulma süresinden geçtikten sonra sendikal hakların telaffuz edilemediği günün şartlarında en uygun örgütlenme vakıf organizasyonuna karar kılınarak, öncelikli olarak kamu çalışanlarının ekonomik sorunlarına eğilen bir teşkilat görünümünde olmuştur. Vakfımız;06 Mart 1989 tarih ve 1989/90 sayılı Yenimahalle 4.asliye hukuk hâkimliğinin kararı ile tüzel kişiliğine kavuşarak Ankara’da kurulmuştur. Vakfımız faaliyetleri içerisinde sempozyum, panel, toplantı gibi yollarla ülke genelinde kamu çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilmesi yolunda çalışmalarla ortak bir teşkilat kültürü oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bunun yanında dönemin siyasetçileri ve bakanları ile görüşmeler yapılmış, devleti ve milletiyle barışı tam arama mücadelesi veren kamu çalışanları sendikası TÜRKİYE KAMU-SEN ile ortak bir tavır içerisine girmiştir. Vakfımızın tüm şube ve temsilcilerimize olmazsa olmaz adı altında etkinlik yapabilecekleri özel günlere ilişkin genelge yayınlanarak faaliyetlerin yeknesaklığı sağlanmıştır. Gayemizin; Lider Teşkilat Doktrin felsefesinden hareketle ve bu ilkeler doğrultusunda Ay Yıldıza söz verdik sloganından taviz verilmeyeceği; bu duygu ve düşünceye, yüce ülküye gönül vermiş olan vakfımız ve üyelerinin yurdumuzun geçmekte olduğu hassas ve nazik dönemde yurdumuzun bölünmez bütünlüğüne birlik ve beraberliğine necip Türk milletinin ali menfaatlerinden ve mukaddesatından asla vazgeçmeyen bir memur hareketinin yılmaz ve yıkılmaz öncüsü olduğumuzun bilinmesidir. Ayrıca; üyelerinin kültürel ve mesleki bilgi ve becerilerini arttıracak faaliyetlerde bulunduğu gibi Türk milletine ve ülkesine gönülden bağlı, vatan, millet sevgisi ve Allah korkusu olan kadroların yetişmesi ve dolayısıyla yönetim kadrolarında bulunması için çalışmalar yapmaktadır ”dedi. Haber: Ali Rıza OVACIK