MHP İLÇE BAŞKANI GÜNGÖR; “TÜRKİYE’DE TÜRK MİLLETİ VARDIR, LİDERİ DE SAYIN DEVLET BAHÇELİ’DİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör; FETÖ firarisi Ergun Babahan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili attığı tweetin Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Büyükelçiliği resmi twitter hesabı tarafından beğenilmesi hususunda açıklamalarda bulundu. Güngör, yaptığı yazılı açıklamada, ABD Büyükelçiliği’nin büyük bir siyasi skandala imza attığını ve bu olayın perde arkasının mutlaka araştırılması gerektiğini söyledi.
MHP İLÇE BAŞKANI GÜNGÖR’DEN ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNE TEPKİ
FETÖ firarisi Ergun Babahan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili attığı tweetin Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Büyükelçiliği resmi twitter hesabı tarafından beğenilmesinin büyük bir skandal olduğuna dikkat çeken MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
‘DALIMIZI KIRANIN, AĞACINI SÖKERİZ.’
Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, “ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği firari FETÖ tetikçisi Ergün Babahan’ın, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef alan alçakça tweetini resmi hesabı üzerinden beğenerek, ülkemiz üzerinde ortaklaşa yürütülen çirkin politikayı ortaya çıkaran haince bir skandala imza atmıştır. Kuru kuruya bir özürle geçiştirilemeyecek bu konunun araştırılması ve bu siyasi skandalın perde arkasındaki hainlerin gün yüzüne çıkarılması gerekmektedir. Bu alçak zihniyet 12 Eylül 1980 yılında “Türkiye’yi Türkeş’e teslim etmedik’ itirafında bulunan eski büyükelçileri gibi bugün de aynı hain planlarıyla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye saldırmaya devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi bugünde bu hainlere; vatanımız, milli birliğimiz ve dirliğimiz üzerinde plan yapan dış mihraklara izin vermeyecektir. ABD Büyükelçiliği iyi bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti’nde Türkiye halkları yoktur, kahraman Türk Milleti vardır. Türk Milleti’nin Lideri de Sayın Devlet Bahçeli’dir. Çok şükür kendisinin sağlığı yerindedir, başımızdadır. Dosta güven, düşmana korku vermeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle ABD Türkiye Büyükelçiliği’ni bir kez daha kınıyoruz. Hainlerle işbirliği içerisinde Yüce Türk Milleti’ne ve onun liderine saldırmaya devam ettikleri sürece gerekli cevabı misliyle alacaklarına kimsenin şüphesi olmasın. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi ‘Dalımızı Kıranın, Ağacını Sökeriz.’” Cümlelerine yer verdi. Haber Merkezi