AVCI, “SOĞAN ÇİTFÇİSİNİ BU YIL GELİP GÖRSÜNLER”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, önceki gün bir basın açıklaması yaparak, soğan çiftçisinin sorunlarını dile getirdi. Avcı, geçtiğimiz yıl günah keçisi ilan edilen Polatlılı soğan üreticilerinin bu yıl ki durumunun vahim göründüğünü bildirerek, “Soğan depolarına baskın yapıp üreticilerimizi terörist ilan edenler, buyurup gelsinler Polatlıdaki çiftçimizin durumunu görsünler. İktidarın politikaları tarımı iflasa sürüklemiştir.” Dedi.
AVCI, “HÜKÜMETİN TARIM POLİTİKASI İFLAS EDİYOR”
CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Halim Avcı, yaptığı basın açıklamasında, Hükümetin tarım politikalarının “iflas ettiği” vurgusunda bulunarak,
“Geçen yıl hastalıktan dolayı soğan fiyatlarının artması sonucu hükümet tarafından üreticilerimize terörist damgası vurup ve çiftçimizi kamuoyu önünde ötekileştirmiştir. Bunun üzerine 28.11.2018 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ankara Bölge Milletvekili sayın Bülent KUŞOĞLU ve Tarım Politikalarından Sorumlu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Orhan SARIBAL, Polatlı’ya gelerek soğan üreticilerimize sahip çıkarak canlı yayında kamuoyuna üreticilerimizin terörist olmadıklarını savunarak çiftçilerimize destek vermişlerdir.
Bu yılda soğan hasadı ne yazık ki zararla başlamıştır. Soğan fiyatları maliyetin altında kalmıştır. Soğan depolarına baskın yapıp üreticilerimizi terörist ilan edenler, buyurup gelsinler Polatlıdaki çiftçimizin durumunu görsünler. İktidarın politikaları tarımı iflasa sürüklemiştir. Hükümet başarısız olduğu için tarım politikalarının faturasını çiftçimize çıkarmaya çalışıyor. Polatlıda soğan stokçuluğu yoktur. Sadece doğal depolama vardır. 15 yıldır para kazanamayan her yıl zarar eden çiftçilerimize terörist damgası vuran hükümetin tarım politikaları, iflas ettiğinin bir göstergesidir. Hükümetin bu konuda acil önlem alması gerekmektedir.
Seçimlerde oy almak için Tanzim satış mağazalarını açıp 3 TL’ye alıp, 1 TL’ ye satış görev zararı gösteren, şimdide soğan üreticilerimize sahip çıkması gerekir. Kemikle uğraşmak yerine çiftçimize desteklemelerde sınır getiren, esnaf ve sanatkarlarımızı vergi yükü altında ezen emekçilerimizi ve emeklilerimizi enflasyon canavarına mahkum eden AKP genel başkanının bu sorunları çözüme kavuşturması gerekir.” Dedi. Haber: Ali Rıza OVACIK