ŞENTEPE TOKİ SOSYAL TESİSLERİ CİMER’E ŞİKAYET EDİLDİ

Şentepe TOKİ sakinleri, siteleri ile birlikte hizmete açılan sosyal tesislerin zamanla metruk alanlara dönüşmesinden duydukları rahatsızlığı, CİMER’e şikayet dilekçesi yazarak dile getirdiler. Site sakinlerinin ortak sıkıntılarının, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca ele alınmasının talep edildiği şikayette, şu ifadelere yer verildi.
“Sayın Yetkili, Ek 16 fotoğrafta gördüğünüz yer, Ankara’nın Polatlı ilçesinin Şentepe Mahallesi’nde bulunan TOKi Blokları mevkiinin yanındaki metruk yapıdır.
Doğrusu burası Mehmet Akif TOKi’deki gibi kafenin, berberin, terzinin bile olması düşünülerek yapılmış ve TOKi sakinlerinin istifade etmesi için tasarlanmış bir yapı gibidir. Fakat metruktur, yani terk edilmiştir. Bu yapının içinde sadece 1 market faaliyet göstermektedir. Ve bu market haricinde bulunan bütün bölge, pislikten geçilmemektedir. Her yeri çer çöp ve tahrip edilmiş, her bir yanında “çiş” kokusu hissedilir seviyededir. Önüne gelen bu binanın arkasına, içine dolanmakta ve hacetini burada görmektedir.
Bu yapıya sahip çıkılmadığı için fotoğraflardaki sonuç ortaya çıkmaktadır. Devletin malının bunca rezil edilmesi, vergilerimizle yapılan bu tür binaların bu halde kaderine terk edilmiş olması kabul edilemez bir durumdur.
Metruk binanın ilgililerce bir an evvel temizletilip, boyatılmasını ve bir “han” misali girişlerinin herhangi bir yöntemle (kepenk vs.) kilitli tutulmasını, bu kilitlerin sadece bu yapıda dükkan işletenlere verilmesini, onların da akşam dükkanlarını kapatırken burayı komple kitleyip evlerine öylece gitmesini talep ediyoruz.” Şeklinde dile getirildi. Haber Merkezi