2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONA ERDİ

İlçemizdeki İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri dün sabah saatlerinde karnelerini alarak yaz tatilline başladılar. Protokol, ilçemizdeki Genç Osman Ortaokulu, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu ve Şehit Seher Yaşar Kız Anadolu İmam- Hatip Lisesini gezerek öğrencilerin karne heyecanına ortak oldular, karneleri kendi elleriyle dağıttılar ve öğrencilere tatilde nasıl vakit geçirecekleri hakkında tavsiyeler verdiler. Öğrencilerin bu yaz tatilinde dinlenmelerini, gönüllerince eğlenmelerini, gezmelerini, aynı zamanda da eğitim öğretim yılı içerisinde gördükleri dersleri unutmamaları için tekrar yapmalarını, kitap okumalarını, çeşitli aktivitelerde bulunmalarını söylediler.
PROTOKOLÜN İLK DURAĞI GENÇ OSMAN ORTAOKULU OLDU
Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan ilçemiz protokolü, ilk olarak dün sabah 09:30’da Genç Osman Ortaokulu’na gittiler ve öğrencilere karnelerini dağıttılar. Okul bahçesinde gerçekleşen karne töreni; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Uymaz ve Yazı İşleri Müdür Vekili Cem Bilge’nin katılımlarıyla gerçekleşti.
“İYİ BİR TATİL GEÇİRMENİZİ DİLİYORUZ, DİNLENİN EĞLENİN”
“Sevgili gençler, bizler öncelikle sizlerin, kalbinizin, gönlünüzün çok iyi olmasını, huzurlu olmasını, her şeyden önce mutlu bireyler olmanızı, kendinize güvenen, attığı adımın nereye varacağını bilen insanlar olmanızı istiyoruz ve bu şekilde yetişmiş olmanızı arzu ediyoruz. Kendisi için güzel hayaller kuran ama onu gerçekleştiremedim diye hüzünlenen gençler için şunu söylüyorum, hayat her hâlükârda bizim için devam ediyor, hayat sadece iyi bir okuldan ibaret değil, ebetteki güzel bir okul hepimizin hayalidir, annelerinizin babalarınızın ve sizleri eğiten öğretmenleriniziz de hayalidir. Bunlarla birlikte biz sizin güzel insanlar olmanızı vatanınızı, milletinizi ve bunun içinde yaşayan 80 milyon insanımızı şüphesiz sorgusuz sualsiz sevip, bağrınıza basmanızı istiyoruz. Herhangi bir mesleğe atıldığınızda devletin kademelerinde vazife almaya başladığınızda bu düşünce üzerinde hareket edin. Sadece milletimizin insanı insan olduğu için ayırt etmeden vatanımızın her bir ferdi başımızın tacıdır, ülkemizin insanı mukaddestir düşüncesiyle onlara en iyi hizmet yapmaya çalışın. Sizlerde Genç Osman ortaokullu olmanın gururunu haklı olarak yaşayacaksınız. İlçemizde eğitim veren her okulumuz gerçekten çok kaliteli. İçerisinde bu eğitim çalışmasını yürüten öğretmenlerimiz, hakikaten özeriyle gayretle ve sevgi dolu kalpleriyle sizlere eğitim vermeye çalışıyorlar. Biz sizleri seviyoruz, bu okuldan ayrılıp gerek Polatlı’da gerekse Türkiye’mizin farklı şehirlerinde eğitim öğretim görecek olan siz yavrularımıza gelecekte güzel başarılar temenni ediyoruz, iyi bir tatil geçirmenizi diliyoruz, dinlenin eğlenin ve tekrar okullarınıza döndüğünüzde dinlenmiş, kendini bulmuş bir şekilde dönmenizi arzu ediyoruz. Hepinize iyi tatiller diliyorum” Dedi.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ İLKOKULU VE ŞEHİT SEHER YAŞAR İMAM- HATİP LİSESİ
İlçemiz protokolü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu ve Şehit Seher Yaşar İmam- Hatip Lisesini de gezerek öğrencilere karnelerini dağıttılar. Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Uymaz’dan karnelerini alan öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu. Haber Merkezi