“SİGORTAN VARSA GÜVENDESİN, SİGORTA HAFTASI KUTLU OLSUN”

Sigortacılık Bilgilendirme ve Tanıtım Stratejisi’’uyarınca her yıl Mayıs ayının son haftası
Sigorta haftası olarak ilan edilmişti. Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, söz konusu hafta münasebetiyle, bir kutlama mesajı yayımladı. Sigorta ve sigortacılığın günümüzdeki önemini vurgulayan Sakarya, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi.

SAKARYA, SİGORTA HAFTASI’NI KUTLADI
Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, Sigorta Haftası münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi. “Sigorta bilinci ülkemizde ne yazık ki çok zayıf. Sigortayı bir vergi, gereksiz bir masraf olarak görüyoruz. Halbuki milyonlarca kişinin mağduriyetini önlüyor, Sigortacılığın
geliştirilmesi ve toplumda sigorta bilincinin artırılması konusunda Sigorta Haftası’nın önemli olduğunu belirten Sakarya, risklerin giderek arttığı dünya da tüketici nezdinde sigorta bilincinin arttırılması ve tanıtımına yönelik gerçekleştirilen faaliyetler son derece önemlidir. Sigorta seni ve aileni kaderin cilvelerine karşı korur, sıkıntıya ve zarurete düşmekten kurtarır evet sigorta yaptırıma gerekçesi dün de böyle bugünde böyle açıklanabilir. Sigorta ayrıca toplumsal huzur ve mutluluğu da tahsis etmektedir. Doğal afetler sayısındaki ciddi artış teknoloji de ki gelişmeler bir çok yeni riski de beraberin de getirmektedir. İleride ortaya çıkabilecek risklerin önceden garantiye altına alınması sonucun da gelir istikrarını sağlamaktadır. Sigortanın tanıtılması risklerin doğru analiz edilmesi doğru poliçelerin yapılması konusu başta acenteler olmak üzere ciddi çaba gösterilmektedir. Bu yönüyle hem maddi hem manevi olarak rahatlatan ye yaşam kalitesini artıran bir sistemdir. Uzun yıllar sonrasında Türkiye Sigorta Birliği’nin de destek veriyor olmasını önemli görüyorum. Burada ki amaç, sigorta bilincinin artırılması ve sigorta yaptırma oranının gelişmiş toplumların seviyelerine ulaştırmak. Sigortadan tasarruf edeyim derken daha büyük zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Toplumda farkındalık yaratılması için bir fırsattır bu hafta.Sigortalarımızı acenteler aracılığı ile yaptıralım üçüncü kişilere itibar etmeyelim. Sigorta acenteleri başta olmak üzere, tüm iş âleminin ve sektörde görev yapan tüm Emekçi ve Çalışanların Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” diyerek sözlerine son verdi.
Haber: Ali Rıza OVACIK