BAŞKENTLİLER ÖĞLE ARASI DİNLETİLERİNİ ÇOK SEVDİ

Ankara büyükşehir belediyesi kent orkestrası “öğle arası dinletileri” ile büyüklere, “karagöz konserde” programı ile de çocuklara müzik dolu bir yıl yaşattı. Antik kent göbeklitepe’ye özel konser veren ve başkentlilerden tam not alan kent orkestrası, 28 Mayıs salı günü karagöz konserde, 30 mayıs perşembe günü de öğle arası dinletilerinde ‘sanatçıların gözüyle Atatürk konseri’ ile müzikseverlere ekim ayına kadar veda edecek. Başkentli müzik tutkunlarını her Perşembe bir araya getiren “Öğle Arası Dinletileri” yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından başlatılan ve özellikle çalışan Başkentlilerin takip ettiği “Öğle Arası Dinletileri”nde birbirinden farklı müzik türleri birbirinden usta müzisyenler ve solistleri bir araya getiriyor. Gençlik Parkı Kent Orkestrası Prova Salonu’nda her hafta Salı günleri 12.30-13.30 saatleri arasında çocuklar için “Karagöz Konserde”, her hafta Perşembe günleri ise 12.25-13.10 saatleri arasında gerçekleştirilen mini konserler, Başkent’te yeni bir müzik kültürünün de oluşmasına öncülük ediyor.
GÖBEKLİTEPE’YE ÖZEL PİYANO BESTESİ
Şef Kemal Günüç yönetimindeki Kent Orkestrası geçtiğimiz hafta insanlık ve dünya tarihinin en önemli mirasları içinde gösterilen Göbeklitepe için özel bir dinleti ile müzikseverlerle buluştu. Göbeklitepe’nin görsellerinin ekrana yansıtıldığı dinletide, Şef Kemal Günüç tarafından antik kent için özel olarak bestelenen eserler Başkentlilerden tam not aldı. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınan Göbeklitepe’nin, bu yıl da Cumhurbaşkanlığı tarafından “Göbeklitepe yılı” olarak ilan edildiğini ve bestelerinin Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından da seslendirileceğini belirten Günüç, Öğle Arası Dinletileri’nin Başkentliler tarafından benimsenerek, takip ediliyor olmasının sanat adına mutluluk verici olduğunu söyledi.
SALI VE PERŞEMBE GÜNÜ SEZON FİNALİ YAPIYOR
Kent Orkestrası, 28 Mayıs Salı günü çocuklara özel “Karagöz Konserde” programıyla, 30 Mayıs Perşembe günü de “Öğle Arası Dinletileri” ile de sezon finalini gerçekleştiriyor. Ekim ayına kadar müzikseverlere veda edecek olan Kent Orkestrası, Perşembe günü Sanatçıların gözüyle Atatürk konseri ile Başkentlilerle buluşacak.