BAKAN PAKDEMİRLİ İLKOKUL ÖĞRENCİSİNİN İSTEĞİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ…

Sosyal Medyayı en etkin kullanan bakanlardan biri olan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ilkokul öğrencisinin mektupla yazmış olduğu isteği geri çevirmedi.
Ankara’nın Etimesgut İlçesinde bulunan Abdurrahim Karakoç İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Fulya’nın yazdığı mektubu annesi Twitter’da paylaşarak Bakan Pakdemirli’ye ulaştırdı.
Okulun bahçesindeki ağaçsız alana fidan dikmek istediklerini söyleyen Fulya ve arkadaşlarına Bakan Pakdemirli, Twitter’dan “Tabi ki isteğinizi yerine getireceğiz. Her bir fidan yeni bir gelecektir. Gelecek de sizlersiniz.” diyerek cevap verdi.
Bakan Pakdemirli’nin verdiği talimat sonrası Orman Genel Müdürü ve Milli Eğitim İlçe Müdürü eşliğinde fidanlar ilkokula ulaştırıldı. Okul bahçesinde 72 fidan dikilebilecek boş alan tespit edildi. Fidan dikimi aşamasına görüntülü konuşma ile eşlik eden Bakan Pakdemirli’ye öğrenciler teşekkür etti.
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU…
2018 yılı Sonbaharında “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” Kampanyası kapsamında okul bahçelerine 10 Milyon fidan dikildiğini söyleyen Bakan Pakdemirli “Milli Mücadelemizin 100. Yılına girdiğimiz 2019 yılında geçtiğimiz günlerde İstanbul, Samsun, Amasya, Sivas, Erzurum ve Ankara’ da 100 bin fidanı sizlerle, toprakla buluşturduk” diye konuştu. Haber Merkezi