DEMİR, ONLAR TOPLUMUMUZUN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARIDIR

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Teşkilat olarak, engelli bireylere sahip aileleri ziyarette bulunduklarını bildirerek,” Engellilik, vücut fonksiyonları düzgün olan her bireyin her an başına gelebilecek hayatın olağan akışı içinde bir durum olarak görülmelidir. Bu nedenle engelli bireylerimiz toplumumuzun vazgeçilmez, sağlıklı bireylerin de kendilerini sorgulamaya yol açması gereken unsurlarındandır.” Dedi.
DEMİR’DEN, DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Engelliler Haftası münasebetiyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.
“Dünya Engelliler Haftası nedeniyle Teşkilat olarak engelli ailelerimizi ziyarette bulunduk. Evlerine misafir olduk, dertlerine ortak olduk. Engellilik, vücut fonksiyonları düzgün olan her bireyin her an başına gelebilecek hayatın olağan akışı içinde bir durum olarak görülmelidir. Bu nedenle engelli bireylerimiz toplumumuzun vazgeçilmez, sağlıklı bireylerin de kendilerini sorgulamaya yol açması gereken unsurlarındandır.
Fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğu bilincinin tüm topluma yayılmasını; zihinlerdeki engellerin kaldırılmasının ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesini sağlamalıyız. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyor, tüm vatandaşlarımızın engelli kardeşlerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalarını, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmalarını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Dünya Engelliler Haftasında; yürekleri sevgi ile dolu olan tüm engelli vatandaşlarımıza sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”dedi. Haber: Ali Rıza OVACIK