AVCI, “KAPANA SIKIŞTILAR!”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Avcı, önceki gün İstanbul’da seçim sonuçlarına ilişkin bir basın açıklamasında bulundu. 31 Mart tarihinde vatandaşların tercihlerini Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Ekrem İmamoğlu’ndan yana kullandıklarını bildiren Avcı, “AKP İstanbul’da kaybetti. Seçimi Adayımız sayın Ekrem İMAMOĞLU İstanbul Halkının teveccühü ile kazandığı halde AKP’nin kurumlar üzerinde uyguladığı baskıcı politikalar nedeniyle sonucu açıklayamıyorlar.” Dedi.
AVCI, “ATEŞLE OYNUYORLAR! YANGINA
KÖRÜKLE GİDİYORLAR!”
İstanbul’da seçimin ardından, AK Parti’nin kurumlar üzerinde baskı oluşturarak, sonucun açıklanmasına engel olduğunu söyleyen Avcı, yaşananlara tepki göstererek, açıklamasında şunları ifade etti.
“AKP İstanbul’da kaybetti. Seçimi Adayımız sayın Ekrem İMAMOĞLU İstanbul Halkının teveccühü ile kazandığı halde AKP’nin kurumlar üzerinde uyguladığı baskıcı politikalar nedeniyle sonucu açıklayamıyorlar. AKP’ye yakın medya organları işi “seçim darbesi var” demeye kadar taşıdılar. Bu medya organlarının sahipleri ise 25 yıldır AKP geleneği tarafından yönetilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) aldıkları ihalelerle dikkat çekiyor. İBB’nin 2019 bütçesi 23.8 milyar TL. İBB’ye bağlı kuruluşlar İETT ve İSKİ ile birlikte toplam bütçe 34 milyar 801 milyon TL’ye ulaşıyor. Ayrıca İBB’nin 28 iştirak şirketinin toplam cirosu olan 24 milyar TL de eklendiğinde, rakam 60 milyar TL’ye yaklaşıyor. Yatırım için ayrılan bütçe 16 milyar 498 milyon TL. Bu rakam, hükümete yakın şirketler için büyük gelir kalemi anlamına geliyor. AKP’yi ayakta tutan İstanbul Belediyesi elbette bırakılamazdı. Çünkü belediyenin kaynakları yandaşa değil, İstanbul Halkına hizmet olarak verilecekti.
AKP neden sakin ve bu kadar emin davranıyor? Neden sürekli sayım sonuçlarını geciktiriyor, sahte seçmen peşinde koşuyor, geçersiz oyları defalarca saydırıyor çünkü kurdukları tezgah boşa çıktı. Hangi sandıktan ne kadar oyun çıkacağını büyük ölçüde biliyorlardı. Daha önceki seçimlerde hile yaptılar. Hep bu şekilde kazandılar. Yine hile yapacaklardı fakat, bu defa her yolu denediler olmadı ve yapamadılar, çünkü Cumhuriyet Halk Partisi olarak oyları tek tek takip ettik.
Hile yapamayınca ne yaptılar? Karşı tarafın hile yaptığını söylediler. Aslında bu da hilenin başka bir şeklidir. Seçimleri ön yedi yıldır hile ile kazanmaya alışmışlar. Rant kapıları kapanıyor, bunu nasıl kabullenebilirler? Türkiye`de seçimlerin dünyanın en güvenilir seçim olduğunu söyleyen kendileri değil miydi? Seçimleri bu güvenli ortama rağmen itiraz edenin seçimi kaybeden taraf olduğunu söyleyen kendileri değil miydi? Dün söylediklerini bugün inkar ediyorlar. Çünkü yaşamda var olmalarının temelinde, yalan, inkar, iftira, tehdit, şantaj yatmaktadır. Bunların fıtratları budur. Korkuyorlar hem de öyle korkuyorlar ki, bu korku onlara her türlü kötülüğü yapmaya itiyor. Buna mecburlar. Bu kadar çok yolsuzluk yapanların, suç işlemiş olanların başka şansı olabilir mi?
AKP Genel Başkanı sayın Erdoğan ne diyor du? İstanbul`u almak demek iktidar olmak demektir. İstanbul`da sendelersek Türkiye`de tökezleriz. İstanbul`da metal yorgunu olursak Türkiye`de pas tutarız. Bu sözlerin anlamı şudur. İstanbul demek benim iktidarım demek. Erdoğan`ın iktidarı için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. İktidar demek, kendisinin, ailesinin hayatı demek. Erdoğan, bir yana kendisini ve ailesini, diğer bir yana ülkeyi yani 82 milyon insanı koymuş ve tercihini kendisi ve ailesinden tarafa yapmaktadır. Bu seçim Türkiye`nin geleceğini belirleyen tarihi bir süreçtir ve bizler bu sürece canlı olarak tanık olanlarız. Ülkenin geleceği için ne yapılması gerekiyor ise yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi dahi olmasın.” Dedi. Haber: Ali Rıza OVACIK