TUNÇER, REHBER ÖĞRETMENLERE SESLENDİ

Okul müdürleri ve rehber öğretmenler toplantısı Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında Şehit Seher Yaşar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Toplantı Salonunda yapıldı. Programda bir konuşma yapan Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Rehber öğretmenliğin mesai ile sınırlandırılacak bir alan olmadığını, rehber öğretmenlerin de bunun bilincinde olmasının sevindirici olduğunu söyledi.
OKUL MÜDÜRLERİ VE REHBER ÖĞRETMENLERİ TOPLANTISI YAPILDI
Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında düzenlenen toplantıya, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, İlçe Jandarma Komutanlığı Yüzbaşı Fazlı Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Cengiz Cantekin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel Üneşi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve rehber öğretmenlerinin katılımlarıyla okul müdürü ve rehber öğretmenler katıldı. Yapılan toplantıda öğrencilerimizi her türlü olumsuz bağımlılıktan ve kötü alışkanlıktan korumak için verilecek eğitimleri okullarda yaşanan sorunlar ve bu sorunların çözülmesi noktasında yapılabilecek uygulamalar ile okullarda manevi değerler eğitimi, öğrencilerimizin sağlıklı yaşam ve sosyal medyanın öğrenciler üzerindeki etkileri değerlendirildi. Rehber öğretmenlerimizin vereceği ve yıl boyunca sürecek olan eğitimlerin planlaması yapıldı. Sosyal Hizmet Merkezinin genel tanıtımının, hizmet alanlarının ve faaliyetlerinin anlatıldığı toplantıda, 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve Kurum Hizmet Modellerinden olan sosyal ekonomik destek yardımı konularında da bilgilendirme yapıldı.
TUNÇER, “ÜZERİNİZDEKİ YÜKÜN AĞIRLIĞINI BİLİYORUZ.”
Kaymakam Tunçer konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizim bütün öğretmen gruplarımız okullarda faaliyetlerini sürdürüyorlar. Rehber öğretmenlerimizle ilgili okullarımızda beklentiler çok fazla ve okulda onlara çok iş düşüyor. Rehber öğretmenliği mesai ile sınırlandırılacak bir alan değil. Belki akşamları bile, sizlerin öğrencilerinizin sorunları üzerine kafa yorduğunuzu, yarın bu öğrenciye ben ne söyleyeceğim, ne söylemem gerekir diye araştırma yaptığınızı biliyorum. Dolayısıyla sizin meslek, mesaiyle tarif edilecek bir meslek değil. Üzerinizdeki yükün ağırlığını biliyoruz.” diyerek sözlerini dile getirdi. Kaymakam Tunçer’in ardından İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya ve Asayiş Büro Amiri V. Taha Yasin Kalan Sunumunun ardından toplantı sona erdi. Haber: Ali Rıza OVACIK