Berberler eğitimde buluştu

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, “Berberlerimizin hizmet kalitesini yükselterek rekabet gücünü arttırmak gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda eğitimlerimiz artarak devam edecek.” dedi.
“Modern Saç Kesimi Teknikleri ve Damat Makyajı”
Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, “Berberlerimizin hizmet kalitesini yükselterek rekabet gücünü arttırmak gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda eğitimlerimiz artarak devam edecek.” dedi.
Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından berberlere yönelik olarak “Modern Saç Kesimi Teknikleri ve Damat Makyajı” eğitimi verildi. Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın ev sahipliğinde Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleştirilen eğitim programına, odaya bağlı üye berber esnaf ve sanatkarların yanı sıra Ankara Kuaförler, Güzellik Salonları, Manikürcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bülent Erdoğan ve Aksaray Berber ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Doğan da katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından eğitime katılan berber esnaf ve sanatkarlara seslenen Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında eğitime ve mesleki gelişim faaliyetlerine ayrı bir önem verdiklerini belirterek, “Günümüzde toplumların sosyal ve ekonomik anlamda gelişmişlik derecesi eğitim düzeyiyle ölçülmektedir. Eğitim seviyesi bir toplumun yaşam kalitesini gösterir. Eğitim her anlamda bizler için önemli. Ne iş yaparsanız yapın en iyisini yapmak durumundasınız. İşini kaliteli yapan her zaman tercih edilen olur. Bizler de mesleğimizin gelişmesi ve günümüz şartlarına uyum sağlaması için çalışmalar yapmak zorundayız. Uygulamaya koyduğumuz eğitim programları ile mesleğimize ilişkin yeni teknikleri, trendleri takip etme fırsatı yakalıyor, çağın gerektirdiği yeni becerileri kazanıyoruz. Bizim mesleğimizde farklı şeylere açık olmak, vizyon sahibi olmak, yaratıcı olmak, hayal etmek çok önemli. Mesleğinde fark yaratan, yenilik isteyene hizmet verebilen rekabette bir adım öne geçiyor. Ankara’mıza yakışır bir şekilde berberlerimizi, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi çok iyi yetiştirmek istiyoruz. Eğitimin yaşı yok. Hala öğrenmediğimiz, öğreneceğimiz o kadar çok şey var ki.” dedi.
Üyelerinin eğitime ilgisinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Oda Başkanı Kara, üyelerinin mesleki ve sosyal gelişimleri için eğitim programlarının ve çeşitli etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek, katılımlarından dolayı üyelere ve konuklara teşekkür etti. Eğitim seminerinde alanında uzman isimler, hünerlerini sergiledi. Eğitim seminerinin ilk bölümünde eğitmen Arca Acar, “Modern Saç Kesim Teknikleri” konusunda eğitim verdi. Acar, farklı saç kesim tekniklerinin inceliklerini uygulamalı bir şekilde anlattı. Eğitim seminerinin ikinci bölümünde ise eğitmen Şükriye Eralp, “Damat Makyajı” konusunda bir eğitim verdi. Eralp, damat makyajının püf noktalarını, uygulamalı bir şekilde katılımcılarla paylaştı. Programda Ankaralı Ahmet Güler de sazı ve seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle programa renk kattı. Etkinlik plaket takdiminin ardından son buldu. Haber Merkezi