HİKMET ULUĞBAY ORTAOKULU’NA ANLAMLI ZİYARET

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde uygulanan ve ‘Paylaşmak değerlidir’ anlayışından yola çıkarak oluşturulan “Kardeş Okul Projesi” kapsamında, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Hikmet Uluğbay Ortaokulu’nu ziyaret etti. Bu ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ ve Şube Müdürü Murat YEŞİLÇİÇEK, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan YILMAZ, okul öğretmen ve çok sayıda öğrenci katıldı.
“Kardeş Okul Projesi”
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde uygulanan ve ‘Paylaşmak değerlidir’ anlayışından yola çıkarak oluşturulan “Kardeş Okul Projesi” kapsamında, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Hikmet Uluğbay Ortaokulu’nu ziyaret etti. Bu ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ ve Şube Müdürü Murat YEŞİLÇİÇEK, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan YILMAZ, okul öğretmen ve çok sayıda öğrenci katıldı. Bu projeler doğrultusunda, öğrenciler arasında bilgi, değer, kültür paylaşımının sağlanması ve okullar arası işbirliği ve desteğin arttırılarak, eğitim öğretim sürecinin zenginleştirilmesi amaçlanmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Alican KILIÇ, ilçedeki öğrencilerin köy okullarını görmesi, köydeki öğrencilerin ilçedeki okulları görmesi, öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması bakımından bu tür projelere önem verdiklerini ve desteklediklerini ifade etti.
KILIÇ; “BİZ BU SEVGİ KÖPRÜSÜNÜ DEVAM ETTİRECEĞİZ”
KILIÇ; “Bu iki okulumuz bundan sonra artık birer kardeş okuldur. Bu birlikteliğin diğer ilçe okullarımız içinde örnek teşkil etmesini umuyoruz. Biz bu sevgi köprüsünü devam ettireceğiz. Ama bunun temelden öğrencilerimiz üzerinden başlamış olması bizleri gerçekten çok mutlu etti. Ülkemizin birlik ve beraberliği adına, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, dostluğu, kardeşliği, sevgiyi, bir ve beraber olmayı öğrenmeleri için gösterilen gayretler en güzel şekliyle filizlensin, meyve versin inşallah.” dedi.
YILMAZ; “ÇABA GÖSTERDİKTEN SONRA ULAŞAMAYACAĞINIZ HİÇBİR YER YOKTUR. BİZLER DE BUNUN İÇİN BU OKULU SEÇTİK”
Okul Müdürü Orhan YILMAZ ise; “öğrencilerimiz okulunuzu ilk gördüğünde gerçekten çok şanslı olduğunuzu ifade etti Polatlı’dan uzakta olmak sizin için asla dezavantaj olmamalı çünkü gerçekten güzel bir okula sahipsiniz. 18 yıldır öğretmenim ve öğrencinin gözüne baktığımda o ışığı görebiliyorum ve size baktığımda da eminim çok iyi yerlere gelebilecek bireyler çıkacak buradan da. Çaba gösterdikten sonra ulaşamayacağınız hiçbir yer yoktur. Bizler de bunun için bu okulu seçtik.” dedi ve çok değerli kardeş okulunu daha iyi kaynaşabilmek için kendi okullarına da beklediğini söyledi. Daha sonra, öğrencilerin eğitimlerinde ihtiyaç duyabileceği malzemeler ve çeşitli hediyeler takdim edildi, öğrenciler ile birlikte yemek yendi ve her iki okulun öğrencileri birlikte ders yapıp, çeşitli etkinliklerde bulundu. Haber: Tevfik Emre EFE