OYUM VAR DİYENİ MECLİSE YAZMAYIN!

OYUM VAR DİYENİ MECLİSE YAZMAYIN!
Siyasi partiler Polatlı Belediye Başkanlığı için yerel seçime günler kala adaylarının netleşmesinin ardından şimdi meclis üyesi adaylarını belirlemeye çalışıyorlar. Tavsiyem o dur ki meclis listelerinde yapılacak değerlendirmede kriterler sadece kişinin oy potansiyeline göre olmasın. Meclis bir nevi seçilen belediye başkanının beş yıl boyunca proje vs. her anlamda çalışma arkadaşı olacaktır.
Peki Nasıl Bir Meclis olmalı….
Şöyle diyeyim beş yıl boyunca sadece meclis salonuna gelip el kaldır, el indir yapmayacak meclis üyesi istiyoruz. Bindirilmiş kıtalardan oluşan bir meclis istemiyoruz. Gençlere ve kadınlara ağırlık verilen bir meclis istiyoruz. Ben meclis üyesi oldum diyerek hava atacak meclis üyeleri istemiyoruz. Çünkü bu dönem Polatlı atılım ve yatırım yılını yakalamak zorundadır. Başkanın gölgesinde kalan bir meclisi şu zamanda hiçbir seçmen istemez. O yüzden kaliteli, işinde profesyonel, uzman, teknik, eğitimi son derece önemli, kamuoyunun sevdiği ve değer verdiği üretken bir meclis görmek istiyoruz. Yoksa sokakta benim 5 bin oyum var diyeni meclise alırsanız ne üreten kalır ne de proje hiçbir şey kalmaz.
Meclisi belirleyeceklerden isteklerimiz….
Bu konuda önce siyasi parti ilçe başkanlarına, yönetimine, kadın kollarına, gençlik kollarına, il başkanlıklarına, genel merkeze ve daha sonrada en önemlisi belediye başkan adaylarına büyük görev düşmektedir. Evet! sizde haklısınız kırmadan, dökmeden, incitip küstürmeden bir meclis listesi hazırlamak zorundasınız. Ama ne yazık tır ki sizlerde yıllardır bu siyasetin içinde bizlerde yıllardır gazetecilik mesleğinde biliyoruz ki daha şu zamana kadar kırılmayanı, küsmeyeni görmedik. Her neden se bu işler bu şekilde oluyor.
Ben olmazsan mecliste onlarda olmasın mantığı yanlış….
Bu dönem meclis üyeliği yapmış değerli meclis üyesi arkadaşlarımızın, büyüklerimizin, ağabeylerimizin de önce kendinin bir beş yılını değerlendirmesini, öz eleştiri yapmasını istiyorum. Çünkü beş yılda ben meclis kürsüsüne çıkıp konuşmayan meclis üyelerini biliyorum. Bir beş yıl daha kürsü konusunda ısrar edermisiniz bilmiyorum ama proje bazında bir şeyleri ortaya koymak, üretmek lazım. Gelin heyecanlı ve bu şehre katkı sağlayacak olan arkadaşlarımızın da önünü açalım. Üreten ve gelecekle ilgili genç beyinlerin siyasette şehre katkı sunmasına izin verelim. Bu noktada beş yılın verim kaybını ilçe ve başkan adaylarımızın iyi bir şekilde değerlendireceğine en ufak şüphem yok.
Partilerin en dibe vurduğu dönem meclis listelerinin açıklandığı dönemlerdir…
İlçede şuan Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı olmak üzere iki ittifakın adayı bulunmaktadır. Yurt geneli gibi bizlerde yerel seçimlerde o eski havayı ittifaklar yüzünden göremeyenlerdeniz. Bana göre şuan dedikoduların dışında ilçede sessiz sakin bir seçim havası var. Ama bu fırtınadan önceki sessizlik gibi geliyor. Şuan partiler telaşlı gelenler ise meclise nasıl girebilirim demektedirler. Ama kızılca kıyamet asıl meclis listeleri açıklandığında yaşanacak. İşte bu yüzden dir ki partilerin kırgın ve küskünlükleri yüzünden en dibe vurduğu dönemler olarak adlandırılırlar.