POLATLI ANADOLU LİSESİ “KARİYER GÜNLERİ” BAŞLADI

Polatlı Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (PALMED) ve Polatlı Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi tarafından Polatlı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine yönelik meslek seçiminin önemi ve seçtikleri mesleklerin zorluk ve kolaylıklarını daha iyi anlamaları amacıyla bir program düzenlendi. Programa, İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Alican Kılıç, okul öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE DEĞİŞİK UNVANLARDA ÇALIŞAN MESLEK GRUBU TEMSİLCİLERİ ÖĞRENCİLER İLE BULUŞUYOR
Polatlı Anadolu Lisesi’ndeki Kariyer Günleri etkinliğinde değişik unvanlarda çalışan meslek grubu temsilcileri belirli aralıklarla öğrencilerle buluşuyor. Programa, İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Alican Kılıç, okul öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Program ilk olarak İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer öğrencilere, kendi eğitim hayatından ve mesleğine yönelik hangi yollardan geçtiği, kaymakamlık hakkında ne gibi zorluklar veya kolaylıklar bulunduğunu ifade etti. Ayrıca öğrencilerin mesleğine yönelik sorularını da cevapladı.
TUNÇER; “EN GÜZEL YILLARINIZ BU YILLAR VE BUNUN KIYMETİNİ BİLİN, İLERİKİ ZAMANLARDA DAHA FAZLA SORUMLULUK DAHA FAZLA YÜK ANLAMINA GELİYOR”
Yaptığı konuşmada Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer; “En güzel yıllarınız bu yıllar ve bunun kıymetini bilin, ileriki zamanlarda daha fazla sorumluluk daha fazla yük anlamına geliyor. Bu yüzden bu yıllarınızı dolu yaşayın. Ayrıca kitapları bolca okumaya çalışın çünkü geçen sene üniversite sınavının ilk bölümü tamamıyla yoruma dayalı olmuştur ve bu doğrultuda okumayı seven ve bu alışkanlığı olan öğrenciler büyük fark yaratmıştır. Bu seminer doğrultusunda her zaman için bir sorununuz olduğunda veya ziyaret amacıyla binamıza gelip gezebilirsiniz. Kapılarımız sizlere daima açıktır. Ailenizin, milletimizin, öğretmenlerinizin siz gençlerden beklentileri çok fazla bu yüzden sıkı çalışın. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.
KILIÇ; “YAPTIĞIMIZ İŞTE İYİ ŞEYLER ORTAYA KOYMAK, ALDIĞIMIZ KARARLARDA, TAVIR VE DAVRANIŞLARDA BİR KURUMUN YÖNETİCİSİ OLARAK DİKKAT ETMEK DURUMUNDAYIZ”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç programın devamında iyi bir yönetici olmak için yapılması gerekenler, öğretmenlik için izlenmesi gereken yol, mesleğin gereklilikleri, sorumlulukları hakkında öğrencilere bilgi verdi. Kılıç öğrencilerin sorularını alarak her bir soruyu samimiyetle cevapladı. Samimi bir ortamda geçen söyleşide öğrenciler, öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği ile ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldu. Kılıç; “yaptığımız işte iyi şeyler ortaya koymak, aldığımız kararlarda, tavır ve davranışlarda bir kurumun yöneticisi olarak dikkat etmek durumundayız. Çünkü herkes bizi ve vermiş olduğumuz kararları takip ediyor. Ben bir öğretmenim ve bu mesleğe baktığımızda sınıfa girdiğimizde bizlere dikkatle bakan bir çift göz bulunmakta ve öğrenme hevesi ile bizleri sürekli takip eden, dikkatle izleyen çok sayıda öğrenci bulunduğunu hesaba katarsak ne kadar müstesna bir meslek olduğunu anlayabiliriz. Sizler son sınıf öğrencilerimiz, bu yıl sizler için çok yoğun geçiyor bu süreçte sıkı çalışın Sayın Kaymakamımızın da ifade ettiği gibi kitap okumayı ihmal etmeyin. Bizim yaşadığımız bu topraklara bir vefa ve minnet borcumuz var, bu borcu da ancak görevimizi en doğru şekilde yaparak ödeyebiliriz. Ve son olarak da hangi mesleği yaparsanız yapın, tavsiyem o işte en iyisi olmaya gayret edin, aranan kişi olun” dedi. Program sonunda, tüm öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyerek, Polatlı Anadolu Lisesi’nden ayrıldılar.
Haber Merkezi