ÇAY, BABAYAKUP MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay ve İlçe Başkanı Selami Ovacık, seçim çalışmaları kapsamında, esnaf ve kırsal mahallelerdeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda gündüz saatlerinde, merkezde bulunan esnaflarla buluşan Çay, akşam saatlerinde de Babayakup Mahallesi’ni ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi.
ÇAY, SEÇİM PROPAGANDASINI SÜRDÜRÜYOR
Düzenledikleri temaslar hakkında CHP Polatlı İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Belediye Başkanı adayımız Sami ÇAY, İlçe Örgütümüz ve Meclis aday adaylarımız Polatlı’nın sorunlarını tespit etmeye sorunlar ile ilgili çözümleri anlatmaya devam ediyorlar. Gündüz ; Çarşı esnafımızı ve Sanayi esnafımızı ziyaret ederken akşam köylerimizi ziyaret ederek sorunları yerinde tespit ediyorlar ve sorunlara yönelik çalışmalarımızı anlatıyorlar.
Genel anlamda esnafımız ekonomik yönden bitik durumda çırak-kalfa ücretleri, stopaj vergileri ve dükkân kiralarını ödeyemez durumda iken Babayakup Mahallemizde yaşayan yurttaşlarımızın ise Polatlı’nın birçok köyünde olduğu gibi yollar çok kötü oluşundan mahalle mera arazisinin 300 dönümünün Belediye Başkanının izni ile LİMAK’a satılmasından çok yağmur yağdığı zaman mahallenin sular altında kalmasından ve dere ağızlarının ıslah edilmemesinden mağdur olduklarını beyan etmektedirler. Bu sorunları inşallah çözeceğiz taşımıza toprağımıza sahip çıkacağız mahallemize ne yapılacaksa birlikte karar verip öncelik sırasına göre yapacağız çünkü Polatlıyı birlikte yöneteceğiz.
Mahalle içi ve dış bağlantı yolları harap haldedir. son bir yıl içerisinde yol düzenlemesi için dökülen soğuk asfalt malzeme kısa süre içinde bozulmuş, üzerinde yürümenin dahi mümkün olmadığı yolların yapımı için herhangi bir adım atılmamıştır. Mahalle muhtarlarının ve sakinlerinin konuya ilişkin müracaatları sonuçsuz kalmıştır.
Yerel yönetimlerde iktidar olduğumuz takdirde izleyeceğimiz politikalar; Ekonomik kalkınma, kent, çevre ve üreten kent politikaları şeklinde olacaktır. Ülkedeki huzurun tesisi için öncelikle hanelerin, sokağın, mahallenin ve kentin huzurunun sağlanması gerektiğini herkesin bilmesi gerekiyor. Betonlaşmaya karşı yeşil alanların artırılması ve insan odaklı çevre politikaları önceliğimiz olacaktır.
Halka açık ve Sivil Toplum Kuruluşlarının görüşlerini benimseyen belediyecilik yöntemini ısrarla vurguluyoruz. Bu çerçevede hizmetlerimiz “dezavantajlı” gruplar olmak üzere ihtiyaç sahibi kesimler üzerinde yoğunlaşacaktır. Birleştirici misyonumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Bir arada huzurlu yaşamak için Halkçı Belediyecilik anlayışını ilçemiz başta olmak üzere tüm Türkiye de yaygınlaştıracağız.” Denildi. Haber: Tevfik Emre EFE