SOLMAZ’DAN BÜYÜK BAŞARI

SOLMAZ’DAN BÜYÜK BAŞARI
Polatlı Taekwondo Kulubü sporcularından Büşra Solmaz 27-30 Eylül tarihlerinde Konya’da yapılacak olan Yıldızlar Milli Takım seçmelerine gitmeye hak kazandı. Konu hakkında gazetelere açıklamalarda bulunan Kulup Başkanı İzzet TAŞAR, Büşra Solmaz’în başarısının tesadüf olmadığını, disiplinli çalışmaların sonucunda bu noktada olduğunu bildirdi.
SOLMAZ, MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNDE
Polatlı Taekwondo Kulubü sporcularından Büşra Solmaz, Yıldızlar Milli Takım seçmelerine gitmeye hak kazandı. Ankara’da Anadolu yıldızlar ligi ile serüvenine başlayan Büşra 37 kg’da Ankara’da yapmış olduğu müsabakalarda rakiplerini sayı üstünlüğü ile nakavt ederek 1.oldu. Ardından Çankırı’da Bölge şampiyonasına katılan Solmaz, aynı başarıyı orada da göstererek, Çankırı bölge şampiyonasında 2. Oldu. Akabinde Adana’da Akdeniz bölgesi şampiyonasına katılan Solmaz, finale çıkmayı başardı ve Adana’da 2. Olarak gümüş madalya almayı hak kazandı. Son olarak Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonası müsabakası için Samsun’a hareket eden Solmaz, gitti yarı final maçını vererek, Türkiye 3.’sü oldu ve bronz madalya kazandı. 4’te 4 başarı alarak kürsüden inmeyen Büşra SOLMAZ 1 altın 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak, Anadolu yıldızlar ligini tamamladı.

Geçmiş olduğumuz günlerde 11-15 ağustos tarihleri arasında yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo şampiyonasına katılan Büşra toplam 185 rakibi arasından 5 maç yapıp, 10. Sırada yerini alarak, Yıldızlar Türkiye Milli Takım seçmesine girmeye hak kazandı.

TAŞAR, “BÜŞRA’NIN HAK ETTİĞİ YERDE OLACAK”
Konu hakkında gazetelere açıklamalarda bulunan Kulup Başkanı İzzet TAŞAR, Büşra Solmaz’în başarısının tesadüf olmadığını, disiplinli çalışmaların sonucunda bu noktada olduğunu bildirerek, “Sporcumuz kısa bir zamanda başarısını gösterdi.Yetenekli bir sporcu olan Büşra’yı sabah akşam demeden çalıştırdık.Kısa bir zamanda tekrardan milli takım kapısını aralama şansı yakaladık.Taekwondo branşında milli olmak biraz zordur.Seçme müsabakasına girmeye hak kazanan sporcum Büşra’yı tebrik ediyorum . Umarım Anadolu yıldızlar liginde de olduğu gibi kendimizi göstereceğiz ve Milli Formayı giyip öyle döneceğiz.Miniklere ayrı bir ağırlık verdik . Minik yıldız takımında göstermiş olduğumuz ağırlık sonrası emeğimizin karşılığını aldık.Bizden desteklerini esirgemeyen Belediye başkanımız sayın Mürsel YILDIZKAYA’YA teşekkürlerimizi sunarız.” Dedi.
ALTINTAŞ, YILDIZKAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ.
Öte yandan Kulup Antrenörü Serkan ALTINTAŞ ise, “Büşra ile yoğun bir sezon yaşadık.Anadolu yıldızlar ligi ile başladığımız sezonda mutlu sona ulaşmak üzereyiz.Günde 3 antrenman yaparak bu günlere geldik.Gelmiş olduğumuz yere Taekwondo branşında gelmek bilhassa zordur.Yıldızlar liginde göstermiş olduğu performansı Türkiye Şampiyonasında da gösterdik ve milli seçmeye gitmeye hak kazandık. Umarım oradan da güzel bir sonuçla döneceğiz.Bizden desteklerini esirgemeyen her zaman yanımızda olan Belediye başkanımız sayın Mürsel YILDIZKAYA’YA teşekkürlerimizi sunarız.” Diye konuştu.
Haber: Ali Rıza OVACIK