EFE VE YÖNETİMİ TEKRAR POGADER BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

POGADER 11.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
Divan başkanlığını Kızılay Polatlı Şube Başkanı Şuayip DENİZ’in yaptığı POGADER (Polatlı Gazeteciler Derneği) 11. Olağan Genel Kurulu Polatlı Ticaret Odası toplantı salonunda hafta sonu Cumartesi günü gerçekleşti. Daha önce POGADER Başkanlığına adaylığını açıklayan İstiklal Gazetesi İmtiyaz sahibi Mehmet IŞIK kongrede yaptığı konuşmada adaylıktan çekildiğini açıkladı. Bu durumda tek liste ile Mevcut başkan Tevfik Emre EFE ve yönetimi yapılan gizli oylama ile yeniden POGADER Başkanlığı görevine seçildi.
EFE VE YÖNETİMİ TEKRAR POGADER BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
Üç yılda bir Mayıs ayı içerisinde yapılan Polatlı Gazeteciler Derneği olağan genel kurulu hafta sonu Cumartesi günü çoğunluğun katılımı ile gerçekleşti. Divan başkanlığını Kızılay Polatlı Şube Başkanı Şuayip DENİZ’in yaptığı POGADER (Polatlı Gazeteciler Derneği) 11. Olağan Genel Kurulu Polatlı Ticaret Odası toplantı salonunda hafta sonu Cumartesi günü gerçekleşti. Daha önce POGADER Başkanlığına adaylığını açıklayan İstiklal Gazetesi İmtiyaz sahibi Mehmet IŞIK kongrede yaptığı konuşmada adaylıktan çekildiğini açıkladı. Bu durumda tek liste ile Mevcut başkan Tevfik Emre EFE ve yönetimi yapılan gizli oylama ile yeniden POGADER Başkanlığı görevine seçildi.
Polatlı Gazeteciler Derneği 11. Olağan genel kurulu açılış ve yoklamanın yapılması, çoğunluğun sağlanılması ardından saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Verilen teklif ile divan başkanlığına Polatlı Kızılay Şube Başkanı Şuayip DENİZ, Avukat Hasan AYDIN, Katip üyeliklere Mustafa KAZEL ve İlhami ÇETİN getirildi.
Gündem maddelerine geçilerek POGADER 2015- 2018 yılları gelir gider raporları, çalışma raporları, tahmini bütçesi dernek başkanı Tevfik Emre EFE tarafından okunarak salonda bulunan üyeler tarafından kabul edildi.
EFE “BİZ HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”
POGADER mevcut başkanı Tevfik Emre EFE burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. “İki dönemdir devam etmekte olan görevimizi bugün tekrar aday olarak sürdürmeyi yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla ilçede gazetecilere yakışan ve faaliyetlerini sürdüren bir dernek olmayı hedefliyoruz. Bugün burada bizlere destek sağlayan tüm meslektaşlarımıza, üyelerimize zaman ayırarak gelen arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Çünkü onlar kendi derneklerine sahip çıktıklarını gösterdiler, buraya gelen her arkadaşım derneğin geleceği için var olması için sandık başına giderek oy kullanıyorlar. İnşallah derneğimizi daha iyi yerlerde görmeyi Allah bizlere nasip eder, yeni bir yer ve içinin tefrişatını bu dönemde tamamlamayı hedefliyoruz.
Belediye Başkanımız Sayın Mürsel YILDIZKAYA’ya buradan yer konusunda teşekkür ediyorum. İnşallah yeni yer konusunda Kooperatif Başkanımız Sayın Ertuğrul KIYMAZ’da tefrişatının tamamlanması için sözünü aldık. Bu dönemizde inşallah derneğimizin nezih bir yere kavuşmasını sağlayacağız.
Şunu hiçbir zaman aklımızdan çıkartmamalıyız. Biz Hep birlikte daha güçlü olacağımızı hiçbir zaman unutmamalıyız, derneğimize sahip çıkmalıyız, birbirimizi eleştirmekten şikâyet etmekten veya yargılamaktan ziyade birbirimizi koruyup kollayarak sahip çıkmak zorundayız. Ayrışmadan birlik beraberlik içerisinde kalmalıyız, bugün buraya gelen her arkadaşım derneğine sahip çıktığını göstermiştir, bu beni son derece mutlu etmiştir. İnşallah bundan sonrada aynı şekilde yeni seçilecek yönetimde bulunan üstatlarım, ağabeylerim ve arkadaşlarımla yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.
EFE “POLATLI BASINI GÖREVİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAKTADIR”
POGADER 11. Olağan genel kurulunda gündem maddeleri gereği çalışma raporunu açıklayan ve salonda bulunan üyelere yönelik aktaran POGADER Başkanı Tevfik Emre EFE faaliyet ve çalışma raporları hakkında şu ifadelere yer verdi. “Polatlı Gazeteciler Derneği 11. Genel Kurulu Faaliyet raporudur. Yaklaşık olarak 25 yıldır faaliyet de olan Polatlı Gazeteciler Derneğimiz kurulduğu günden bu yana kuruluş amaçlarına uygun faaliyetlerde bulunmaya çalışıldı. Genç ve dinamik çalışmaya hazır yönetimi ile birlikte yeniden yönetime geldi. Bu ekibi ile birlikte yaklaşık 2 dönemdir çalışmaktadır. Bu genel kurulda derneğimize iki listenin çıkmasını tahmin ediyoruz. Bu da derneğimize ayrı bir demokrasi anlamında değer katmıştır. Derneğimize ilginin alakanın hem üyelerimiz tarafından hem kamuoyu tarafından teveccühün fazla olmasına vesile olmuştur.
Çünkü derneğimiz bu anlamda demokrasinin gereği seçim ile aday olunması da adayların çıkması da bizim için önemlidir. Dernekçiliğin çok zor bir iş olduğu herkes tarafından yakinen bilinmektedir. Bizler Polatlı basınını iyi bir yerlere gelmesi için elimizden gelen tüm mücadeleyi veriyoruz. Buradaki arkadaşlarım da her gazetede çalışan muhabir arkadaşlarımız sahada çalışan arkadaşlarımızdan tutun müdürlük vasfında yöneticilik vasfında olanlara kadar Polatlı’da basının bir yerlere gelmesi için hepimiz mücadele ediyoruz ve eminim ki bu noktada da ciddi derece de çaba sarf ediyoruz, ses getiriyoruz.
Polatlı basını Türkiye genelinde birçok ilden çok daha iyi yerlerdedir. Bunun için ayrıca bütün meslektaşlarıma da teşekkür ediyorum. Globalleşen ve teknolojinin kazandığı nimetlerle eskiye nazaran kolaylaşan dünyamızda gazetecilik mesleğinde de çok farklı çığırlar açıldı. Şu anda basın yayın kuruluşu açısından Polatlı’mızda ciddi gelişmeler ve çeşitlilikler yaşıyoruz. Temennimiz derneğimizin maddi imkânsızlıkları geride bırakarak en kısa zamanda dernek ofisine kendi yerine kavuşması ve bu tür genel kurulları da kendi yerinde yapması ve iç tefrişatının tamamlanarak sizlerin hizmetine girmesidir. Şimdiden seçim ile ilgili gelecek yönetim kuruluna ve diğer kurullara seçilecek arkadaşlarımıza başarılar diler. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dilerim.” Dedi.
IŞIK DERNEĞİ ELEŞTİRDİ, ADAYLIKTAN ÇEKİLEREK İSTİFA ETTİ
POGADER Başkanı Tevfik Emre EFE’nin konuşmalarının ardından gündem maddeleri teker, teker oylanarak kabul edildi. Daha önce adaylığını açıklayan İstiklal Gazetesi İmtiyaz sahibi Mehmet IŞIK’da POGADER 11. Genel kuruluna katılarak söz aldı. IŞIK dernek hakkında burada eleştirisel bir konuşma gerçekleştirdi. Bu eleştirilerinin ardından POGADER Başkan adaylığından çekildiğini ve dernekten istifa ettiğini söyledi. Mehmet IŞIK adaylıktan çekildiğini ve istifa ettiğini söylemesinin ardından istifa dilekçesini divan başkanlığına verdi. Divan teşekkülü ise istifası hakkında yeni seçilecek yönetimin karar mekanizması olduğunu ifade etti.
POGADER Başkan adaylarının konuşmalarının ardından genel kurula katılan üyeler tarafından tek liste ile Mevcut başkan Tevfik Emre EFE ve yönetimi yapılan gizli oylama ile yeniden POGADER Başkanlığı görevine seçildiler.
İŞTE POGADER YENİ YÖNETİM KURULU
Yapılan genel kurul sonrasında POGADER 11. Olağan genel kurulu gizli oylama sonucu POGADER yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.
Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Emre EFE, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Rıza OVACIK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aykut KAYA, Yönetim Kurulu Muhasip Ali TUNA, Yönetim Kurulu Genel Sekreter Berkant ERGİN, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Yetkin ÖZTÜRK, Olcay İNCE seçildi. Denetim Kurulu Üyeliğine ise Adem KILIÇ, Selami OVACIK ve Hacı Mustafa EFE seçildi. Haber Merkezi